2. Черноморец (Бс)
  3. "Акулите" изядоха "орлетата" - 3:1

"Акулите" изядоха "орлетата" - 3:1

Отборът на Черноморец успя да постигне важна победа над Пирин (Благоевград) с 3:1 в мач от 29-ия кръг на българската „А” група, който се игра на стадион „Лазур” в Бургас. Домакините постигнаха успеха напълно заслужено, тъй като бяха по-добрият отбор на терена по-време на целия мач.

Отборът на Черноморец успя да постигне важна победа над Пирин (Благоевград) с 3:1 в мач от 29-ия кръг на българската „А” група, който се игра на стадион „Лазур” в Бургас. Домакините постигнаха успеха напълно заслужено, тъй като бяха по-добрият отбор на терена по-време на целия мач.

Гостите от Пирин започнаха смело двубоя и Спас Делев се разписа още в 5-ата минута при първото положение на Пирин. Голът на младия нападател обаче бе отменен, тъй като съдийският сигнал прозвуча малко преди Спас да вкара топката в мрежата на Борел.

След тази ситуация домакините мигновено реагираха и се стигна до 10-ата минута, в Траян Дянков центрира, а Николай Кръстев със страхотен удар от 5-6 метра откри резултата в полза на „акулите”. Само минута по-късно Черноморец можеше да удвои преднината си, но Мишел Платини не успя да преодолее Макенджиев.

В следващите няколко минути отборът на Пирин се активизира, но „орлетата” така и не успяха да стигнат до опасно положение пред вратата на домакините. Като цяло Черноморец бе по-добрият отбор на терена и това си пролича и в 27-ата минута, когато Адриан Фернандес направи резултата 2:0 в полза на домакините. Аржентинският нападател получи хубав пас от Мишел Платини и вкара топката във вратата на Макенджиев. Според гостите, в ситуацията е имало засада, но такава не бе отсъдена. До края на полувремето домакините бяха по-активният отбор на терена, но до много опасни положения така и не се стигна.

Отборът на Пирин започна вихрено второто полувреме и отбеляза в 48-ата минута попадение с което намали резултата на 1:2. След груба грешка на Божилов, топката попадна в Драги Коцев, който не остави никакъв шанс на Борел и вкара за „орлетата”. Определено на терена Пирин изглеждаше по-добре през втората част на мача.

В 55-ата минута Пирин отново направи добра атака, но Драги Коцев не бе точен с удара си с глава. Домакините от Бургас имаха много добро положение в 59-ата минута, но то бе изпуснато от Карбони. Той бе в много добра позиция, но ударът му мина встрани от вратата на Пирин.

Определено на терена все едно бе излязъл друг Черноморец. Пирин напълно контролираше двубоя през второто полувреме. Отборът на Пирин атакуваше постоянно, но до опасни положения така и не се стигаше. В може би единственото си по-опасно положения през втората част, в 81-ата минута домакините вкараха трети гол с който на практика убиха интригата в мача. В ситуацията Дуду стреля ниско по-тревата, вратарят Макенджиев се намеси, но топката отиде в Мишел Платини, който на празна врата отбеляза за 3:1. Вина за гола носи Коцев, който загуби по много лесен начин топката в центъра на терена. След третия гол на практика срещата се доиграваше.

След този мач, Черноморец заема 6-ото място в класирането с актив от 40 точки, докато Пирин е на 10-о място с 34 точки.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец