2. Коментар
  3. Клоп за травмата: Получих си наказанието

Клоп за травмата: Получих си наказанието

Треньорът на Ливърпул се контузи след гола на Жота

Мениджърът Юрген Клоп е добре познат на феновете на футбола с гръмките си празненства след голове и маниакалното си поведение край страничната линия, но тази неделя германецът надскочи дори себе си при попадението на Диого Жота за 4:3 в полза на Ливърпул срещу отбора на Тотнъм.

Ливърпул поведе с три гола след четвърт час и позволи изравняване в добавеното време, но още в следващата атака Жота се разписа за крайното 4:3. Клоп изпадна в екстаз, спринтира по тъчлинията и разтегна сухожилие или мускул в движение.

Германецът получи и жълт картон за непристойното си поведение.

"Не съм сигурен дали е сухожилие, или аддуктор, но определено си получих наказанието. Върна ми се моментално за този грях. Не ме е яд, всичко е окей", заяви Клоп, цитиран от агенция Ройтерс.

Четвъртата поредна победа изкачи Ливърпул на пето място, но отборът е много далеч от Шампионската лига. "Червените" са на седем точки от Манчестър Юнайтед и на девет от Нюкасъл.

"Ако Юнайтед и Нюкасъл си вземат всички мачове, значи няма как да ги настигнем. Ако обаче започнат да губят, ние си чакаме нашия шанс. Без значение какво се случва, трябва да продължим да печелим", добави Клоп.

На кого пречи Илиан Илиев

Някой се опитва да лансира смяна на треньора след първата загуба на България в 10 мача