2. Черноморец (Бс)
  3. Пълна трагедия: Ботев (Вр) и Черноморец отчаяха с играта си на "Христо Ботев" (видео+снимки)

Двубоят от 10-ия кръг на "А" група завърши при нулево равенство

В среща от 10-ия кръг на родната „А” група отборите на Ботев (Враца) и Черноморец (Бургас) не успяха да се победят и завършиха при нулево равенство. Двубоят не бе особено интересен. 100-процентовите положения бяха съвсем малко, като по-чистите ситуации бяха пред вратата на домакините. Първото полувреме бе равностойно, а през втората част „акулите” се представиха малко по-добре от съперника си, но нито един от двата отбора не достигна до гол и така мачът завърши при началното нулево равенство.

Първото полувреме на стадион „Христо Ботев” не предложи много интересни моменти. Двата отбора не създадоха нито едно чисто голово положение. Ботев започна по-активно двубоя, но постепенно Черноморец поизравни играта.

Единственият по-вълнуващ момент дойде в 38-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Ботев, но вратарят Цветковски с отлично избиване предотврати опасността. Така след много скучни първи 45 минути резултатът се запази същия, както в началото на мача – 0:0.

„Акулите” започнаха по-активно втората част и в началните минути владееха топката повече от своя съперник. В 53-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като останаха съмнения за игра с ръка на футболист на Ботев в наказателното поле. Антон Генов обаче замълча и остави играта да продължи.

Черноморец доминираше и в следващите минути и в 63-ата се стигна до първото чисто положение в двубоя. Намиращият се в наказателното поле Асис нанесе хубав изстрел, но вратарят Цветковски бе блестящ и отрази удара. Само 120 секунди по-късно Андонов засече центриране, но стражът на Ботев (Враца) отново показа класа и улови кълбото.

След тези два пропуска играта отново се поизравни и действията се пренесоха в средата на терена. Скучните минути на „Христо Ботев” продължиха и така се стигна до първата добра възможност, открила се пред Ботев. Това се случи в 76-ата минута, когато резервата Тихомир Найденов пробва удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в противников футболист, след което премина над напречната греда.

В последните минута от срещата двата отбора не създадоха нищо по-интересно и по този начин двубоят приключи при началното нулево равенство. След ремито Ботев (Враца) има 8 точки и е на 12-ото място във временното подреждане. Черноморец записа първо равенство през новия сезон и има актив от 22 пункта, като е на 3-ото място.

1.  Фк Лудогорец 25  21 - 3 18
2.  ЦСКА 25  10  22 - 5 17
3.  Черноморец 22  10  18 - 5 13
4.  Славия 19  10  17 - 16
5.  Литекс 18  19 - 8 11
6.  Левски 18  15 - 9
7.  Черно Море 17  10  13 - 5
8.  Локомотив (Пд) 17  10  15 - 13