2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец започна контролите с 5:1 над аматьори

Черноморец започна контролите с 5:1 над аматьори

Дебютни голове за Преслав Йорданов и Мелконян, мароканец също се разписа

Черноморец започна контролите с убедителна победа над третодивизионния Созопол. Момчетата на Димитър Димитров – Херо победиха с 5:1 след голове на Костадин Дяков директно от ъглов удар, новото попълнение Преслав Йорданов с глава, Асис от дузпа през второто полувреме, арменеца Мелконян, който се смята за сигурно ново попълнение и на мароканския халф Шаешуе. Почетното попадение за Созопол реализира Стефан Тошков при резултат 0:2 веднага след почивката. Гостите изпуснаха дузпа в края на първата част, след като вратарят Янко Георгиев, който единствен записа пълни 90 минути, спаси без проблеми удара на Петър Кюмюрджиев.

Срещата се игра при ниски температури и силен вятър в кампуса „Гнездо на акулите”.

Херо пусна в играч халфа Кристофър Олимбо, както и бразилския нападател Лусиано. Двамата ще се запомнят с два пробива, след които не паднаха голове.

Неофициален дебют направиха сигурните нови попълнения Димитър Телкийски, Преслав Йорданов и Пламен Димов. Вторият беше точен за 2:0, а при 0:0 направи фрапантен пропуск.

Следващата контрола на Черноморец-Бургас е на 25-ти януари /сряда/ с отбора на Спартак Варна. Срещата е насрочена за 14:30 часа, на кампуса.

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ СРЕЩАТА НА ЖИВО. ЕТО И НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ!

FT КРАЙ НА МАЧА!!! 5:1 ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ!

80' 5:1 за Черноморец. Гол с глава на мароканския халф Шаешуе след центриране отдясно на Венко Филипов.

73' Пробив отляво на Асис, който намери в зоната пред наказателното поле Цонков. Той от своя страна покрай един от защитниците на Созопол, излезе сам срещу вратаря на гостите, но не успя да го преодолее, след като се опита да го прехвърли технично, но вратарят успя да спаси с една ръка

61' Пробив на бразилския нападател Лусиано, който влезе през второто полувреме за Черноморец, достигна до аутлинията, откъдето върна топката остро по посока точката на дузпата. Там тя бе посрещната от арменеца Мелконян, който разстреля вратаря на Созопол за 4:1.

60' Осем души излязоха от игра за Созопол

58' Aсис вкарва трети гол за Черноморец - от дузпа - със силен шут в центъра на вратата. Преди това той беше блъснат в гърба в наказателното поле, но малко леко падна.

49' Созопол намали резултата на 1:2! Тошков бе оставен абсолютно непокрит и с глава от малкия пенал прати топката в мрежата

46' Десет смени в състава на Черноморец. На терена остава само вратарят Янко Георгиев. На терена се появиха: Енис Хайри, Асис, Цветомир Цонков, Димитър Телкийски, Мелконян, Георги Терзиев, Николай Николов, Венелин Филипов, Лусиано (бразилец), Шаешуе (мароканец).

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!!!

45' КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!!! 2:0 ЗА ЧЕРНОМОРЕЦ!

42' Созопол изпусна дузпа! Крум Стоянов задържа Минчо Минчев в нак. поле на Черноморец, след което бе отсъдена дузпа за Созопол. Ударът на Петър Кюмюрджиев обаче без проблеми беше спасен от вратаря Янко Георгиев.

35' Траян Дянков стреля непокрит от 3-4 метра, но не успя да направи резултата класически

33' 2:0 за Черноморец. Гол с глава на Преслав Йорданов, който вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Созопол! Вратарят успя да докосне кълбото, но то бе насочено неспасяемо.

25' Борислав Джарналиев (Созопол) получи жълт картон за нарушение в гръб срещу Балджийски.

11' Черноморец открива резултата. Дяков бележи директно от корнер

8' Олимбо проби в зоната на дясното крило, центрира остро и там Преслав Йорданов насочи топката към вратата на Созопол, но тя премина на около педя от десния страничен стълб на вратата на гостите. Вратарят не мръдна, само късметът му помогна в случая

6' Центриране отляво на Венци Христов намира непокрит в наказателното поле на Созопол Дяков, който шутира, но защитник на Созопол изби в корнер със замоотвержен шпагат.

14:39 НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!!!

14:37 Двубоят още не е започнал

14:36
Стартов състав на Черноморец: Янко Георгиев, Пламен Димов, Траян Дянков, Радостин Кишишев, Венци Христов, Преслав Йорданов, Тодор Паланков, Крум Стоянов, Кристофър Олимбо (десен бек), Борислав Балджийски, Костадин Дяков

14:29
Старши треньорът на Черноморец Димитър Димитров - Херо заяви преди мача, че не иска да каже дали е харесал някого от дошлите на проби играчи, за да не се стигне до интерес от мениджъри, близки до Левски или ЦСКА, които, по неговите думи, са се отнесли некоректно към тях, давайки за пример случая с Анеси

14:27 Стартов състав на
Созопол: Тодор Йорданов, Петър Кюмюрджиев, Борислав Джарналиев, Мустафа Мустафа, Тодор Стефанов, Минчо Минчев, Диян Хаджиев, Желязко Тодоров, Божидар Георгиев, Живко Димов, Стефан Тошков

14:19 Студ и вятър на кампуса. Температурата е около минус 4 градуса. Отборът на Черноморец още е в своя рейс.

Novsport.com ще проследи на живо за вас първата контрола на Черноморец по време на зимната подготовка. Съперник на акулите ще бъде третодивизионният Созопол, който се намира на третото място в Югоизточната „В” група и има амбиции за влизане в „Б”.

Контролата ще се проведе в кампуса „Гнездо на акулите” от 14:30 ч. Ще следим за вас най-интересното по минути!

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец