2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец открадна точка от Берое в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черноморец открадна точка от Берое в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое остава в долната част на таблицата, а Черноморец все още е под чертата

Отборът на Черноморец успя да вземе точка като гост на Берое, завършвайки 1:1 на стадиона под Аязмото. Домакините бяха по-активният отбор, но не успяха да оползотворят възможностите си. Крум Стоянов откри за „акулите“, а Борислав Стойчев оформи крайното 1:1.

Гостите поведоха още в осмата минута след изключително куриозно попадение. Петър Атанасов центрира в наказателното поле на Берое, където Крум Стоянов с едно докосване отправи удар към вратата на Караджов, където стражът на старозагорци успя само да изгледа красивия прехвърлящ удар на Стоянов.

След попадението, тимът на Берое започна да играе по-добре. Най-големият пропуск за домакините направи Каядо, когато след бърза контраатака на старозагорци, полузащитникът на Берое стреля, но ударът му мина покрай дясната греда на Ник Дашев.

В края на полувремето Иван Караджов изкупи вината си за гола. Петър Атанасов бе изведен сам срещу стража на Берое. Нападателят на гостите стреля, но Караджов предвидливо излезе и блокира удара му, предотвратявайки втори гол във вратата си.

Футболистите на Берое излязоха по-мотивирани през втората част и в 55-ата минута изравниха резултата. Борислав Стойчев се извиси след центриране от корнер с глава наказа тръгналия да излиза Ник Дашев.

Последваха минути на затишие, като двата отбора оставиха най-интересното за последните десет минути. Първо – Лъчезар Балтанов имаше възможност да се разпише, но ударът му мина покрай вратата на Караджов.

След това дойдоха минутите на Берое. Игор Джоман стреля опасно от границата на наказателното поле, но и той не намери рамката на вратата. Голмайсторът за домакините Борислав Стойчев имаше възможност да донесе победата на тима си, но ударът му с глава също излезе в аут.

Въпреки финалния натиск, Берое не успя да вземе трите точки и остава на осмата позиция с 16 точки, докато Черноморец остава под чертата с 12.