2. Черноморец (Бс)
  3. Ботев прегази Локо с 8:0 при юношите от набор '96

Ботев прегази Локо с 8:0 при юношите от набор '96

Черноморец отстрани Сливен след 2:1 на "Хаджи Димитър"

Ботев (Пловдив) и Черноморец (Бургас) продължават в националния етап на турнира за Купата на БФС при юношите (родени 1996 г).

Двата отбора постигнаха днес победи, като първо пловдивчани разгромиха съгражданите си от Локомотив с 8:0 (4:0).

В Сливен на стадион Хаджи Димитър акулите удариха местния отбор с 2:1. Стойчо Атанасов откри резултата преди почивката, след като получи пас зад гърба на защитата и на скорост сам срещу вратаря не сгреши.

В началото на второто полувреме след центриране от фаул играч на Сливен си заби автогол, а малко преди края войводите намалиха на 1:2.

И двата загубили отбора обаче ще имат по още един шанс да продължат напред, където без игра попадна Берое.

Най-напред Локомотив среща Брестник и при успех отива на националните елиминации. Загубилият от този сблъсък ще срещне Сливен за последната пета квота от Югоизточната зона.

От Североизток също е ясен един участник на осминафиналите и това е Черно море (Варна). Утре са мачовете при родените през 1998 година и при набор 2000.

При по-големите в Бургас Черноморец посреща Берое, а Спартак (Пловдив) е домакин на Локомотив (Пловдив). Сливен и Ботев (Пловдив) вече са се класирали.

При по-малките Сливен играе с Берое, а пловдивските Локомотив и Спартак отново се срещат. Напред са се класирали вече съставите на Черноморец, Ботев (Пловдив) и Ботев 2002 (Пловдив).

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец