2. Черноморец (Бс)
  3. Без да се напъва Черноморец вкара три на Светкавица в Търговище (видео)

Без да се напъва Черноморец вкара три на Светкавица в Търговище (видео)

"Акулите" временно втори в класирането преди Левски-Литекс

Отборът на Черноморец победи като гост Светкавица с 3:0 в мач от 6-ия кръг на „А” група.

„Акулите” излязоха напред в резултата в 14-ата минута след попадение на Жужу, а през втората част за гостите се разписаха още Абел Анеси в 55-ата и Георги Андонов в 70-ата.

По-голямата част от срещата на стадион „Димитър Бурков” в Търговище протече под диктовката на Черноморец. Бургазлии владееха повече топката и създадоха повече опасности пред противниковата врата, показвайки ясно, че са по-класният от двата тима.

В основата на всичко по-интересно пред вратата на Стоян Колев пък бяха египетските попълнения на Светкавица Махмуд Абати и Мохамед Уалит, които на няколко пъти имаха възможност да се разпишат, а първият дори удари дясната греда на Черноморец в 34-ата минута.

След скучните начални минути, попадението на Жужу в 14-ата минута изненада абсолютно всички на стадиона в Търговище. Алжирецът откри резултата с топовен изстрел от около 25 метра, при който Иван Георгиев нямаше никакъв шанс да се намеси.

След попадението гостите намалиха оборотите и резултатът се запази до почивката.

Началните минути на втората част не предложиха нищо интересно на зрителите. В 55-ата минута на срещата обаче Анеси Абел нахлу отляво в наказателното поле на домакините и след като преодоля технично двама бранители, отбеляза второто попадение в мача с премерен удар от 15 метра.

Докрая на двубоя бургазлии се настаниха трайно в половината на Светкавица и можеха да направят преднината си още по-убедителна, ако не бяха пропуските на Анеси Абел и Траян Дянков, който нацели напречната греда на домакините с удар извън наказателното поле в 69-ата минута.

Минута по-късно обаче Георги Андонов излезе очи в очи с Иван Георгиев, преодоля го и вкара в опразнената врата, придавайки класическо изражение на резултата.

По този начин отборът на Светкавица записа шесто поредно поражение и остана закотвен на дъното на таблицата без нито една спечелена точка. Черноморец пък се изкачи временно на втора позиция преди изиграването на останалите мачове. „Акулите” извоюваха петия си успех от началото на шампионата и вече имат актив от 15 точки.
Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец