2. Черноморец (Бс)
  3. Балъков и Бобич паднаха в шоумач за Хаити

Балъков и Бобич паднаха в шоумач за Хаити

Краси Балъков и Фреди Бобич играха в благотворителен мач в помощ на пострадалите от голямото земетресение в Хаити в немския град Аугсбург. Отговорните фактори в спортно-техническия щаб на Черноморец бяха част от тима на бившите играчи от Бундеслигата. Техен съперник беше националният отбор на островната карибска държава.

Двубоят завърши 6:2 за Хаити, а над 30 000 зрители присъстваха на стадиона. Съставът на бившите играчи от Бундеслигата освен Балъков и Бобич включваше вратаря Франц Волфарт, Клаус Аугенталер, Мемет Шол, Джоване Елбер, Томас Хелмер, Андреас Бреме, Гуидо Бухвалд, Паоло Серджио, Пауло Ринк, Алдаир, Оливер Кан, както и няколко звезди от шоубизнеса.
„Това беше тотално несправедливо. Та те са с по 20 години по-млади от нас", оплака се с усмивка световният шампион от 1990 г. Андреас Бреме.

До почивката хаитяните поведоха с 4:0, но след това тв водещият Оливер Похер върна едно попадение, а след това вратарят Оливер Кан вкара втори гол за легендите.
Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец