2. Черноморец (Бс)
  3. "Aкулите" схрускаха Светкавица и окупираха второто място (видео и снимки)

"Aкулите" схрускаха Светкавица и окупираха второто място (видео и снимки)

Без да се напряга Черноморец разгроми търговищенци с 6:0

С минимални усилия отборът на Черноморец разгроми Светкавица с 6:0 в мач от 21-ия кръг на „А” група. Всичките попадения на стадион „Лазур” в Бургас бяха дело на чужденци, след като по два гола отбелязаха Родригес Асис (32, 80), Яник Боли (35, 52) и Аатиф Шаешу (60, 88). По този начин бургазлии се изкачиха на втора позиция в класирането, след като отборите на Левски и Лудогорец загубиха своите мачове.

Срещата бе равностойна единствено през първия половин час, тъй като “акулите” очевидно подцениха своя съперник.

Момчетата на Альоша Андонов използваха всяка, открила се пред тях възможност за контраатака, но бяха твърде припряни в завършващата фаза, което им попречи да стигнат до попадение във вратата на Стоян Колев. Сред най-активните в редиците на гостите бяха Славчо Шоколаров и Калоян Цветков. Двамата на няколко пъти пробваха своя мерник, но ударите им, след иначе нелошите контранападения, бяха твърде неточни.

Най-сериозното положение за „акулите” в началните минути се откри пред котдивоарския нападател Боли в 12-ата минута, който обаче стреля покрай вратата. По този начин се стигна до 31-ата минута, когато сякаш от нищото бургазлии успяха да открият резултата.

При едно центриране от корнер в наказателното поле на Светкавица Петър Трифонов игра с ръка, а главният рефер Владимир Вълков не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Асис, който хладнокръвно копна кълбото в стил „Паненка” за 1:0.

Три минути по-късно „акулите” ликуваха за втори път след като удар на Шаешу се отби в страничната греда, а Боли отбеляза най-лесното попадение в кариерата си, засичайки търкулналата се по голлинията топка.

До края на първата част Черноморец вкара още два пъти топката в мрежата зад Тодоров, но попаденията бяха отменени поради засада и нарушение в нападение.

След почивката силите окончателно напуснаха „мълниите”, които изключително рядко преминаваха централната линия. Така до края на срещата на терена имаше само един отбор – този на домакините.

В тренировъчно темпо момчетата на Димитър Димитров успяха да нанижат още четири попадения в мрежата на съперника, а можеха и да отбележат още поне толкова.

В 52-ата минута Боли засече с глава перфектно центриране на Уалембо отдясно, придавайки класическо изражение на резултата.

Осем минути по-късно след ужасяваща грешка в отбраната на Светкавица за Шаешу остана просто да насочи топката в опразнената врата.

Асис вкара за 5:0 в 80-ата минута след като се подигра с едно движение с бранителите на гостите и останал сам срещу Тодоров нямаше проблеми да го преодолее.

Две минути преди края и Шаешу се разписа за втори път с хубав диагонален удар отдясно и оформи крайния резултат.

По този начин Черноморец се изкачи на второ място в класирането с актив от 46 точки, изпреварвайки Левски и Лудогорец, които претърпяха поражения съответно от Литекс и Черно море. Тимът на Светкавица пък остава закотвен на дъното с 4 пункта.