2. Зимни спортове
  3. Французин триумфира в дисциплината сноубордкрос в Сочи

Французин триумфира в дисциплината сноубордкрос в Сочи

Пиер Волтие спечели олимпийската титла

Пиер Волтие от Франция спечели олимпийската титла в дисциплината сноубордкрос от надпреварата по сноуборд за мъже на игрите в Сочи.

Втори завърши Николай Олюнин (Русия), а трети се нареди Алекс Диболд (САЩ). 26-годишният Волтие до този момент имаше най-добро представяне четвъртото място на световното първенство през 2013 година, а във Ванкувър 2010 завърши едва девети. Победителят беше определен след фотофиниш.

За Франция това е първа олимпийска титла в този спорт, но трети златен медал в Сочи. 22-годишният Николай Олюнин стана първият представител на Русия с олимпийски медал, след като взе среброто.

Състезанието премина с доста падания и се проведе при непрекъснат дъжд и мъгла. Сред отпадналите бяха победителят в екстремните игри Нейт Холънд (САЩ), световният шампион Алекс Пулин (Австралия) и лидерът за световната купа Омар Визинтин (Италия).

Италианецът беше изнесен от трасето с носилка след тежко падане по време на полуфиналите и все още не е ясно какво е състоянието му. Състезанието трябваше да се проведе вчера, но беше отложено заради мъгла.