Втора лига: Монтана се изложи на "Огоста", но и Марек не би

Вижте как завършиха мачовете от кръга във втория ешалон

Един от конкурентите за първите места във Втора лига Монтана пропусна победата срещу Черноморец Бургас, който пък се бори за оцеляване. Отборът на Николай Митов поведе в резултата с 2:0, но допусна изравняване до 2:2.

В 22-ата минута Костадин Илиев даде преднина за Монтана, а в 43-ата Илия Русинов удвои и на почивката домакините водеха с 2 гола преднина. През втората част обаче гостите от Бургас стигнаха до изравняването. Първо в 60-ата минута се разписа Камен Хаджиев, а в 74-ата Живко Петков реализира дузпа.

В същото време Черноморец Балчик стигна до втора поредна победа и погледна към оцеляване в професионалния футбол. След успеха срещу Спортист Своге играчите от Балчик победиха Янтра Габрово с 2:1. Бузон отбеляза в 32-ата минута за 1:0, а в 89-ата резултатът стана 2:0 след попадение на Алекс Наков. Гостите от Габрово успяха да стигнат до почетен гол в даденото от съдията продължение чрез Велислав Василев.

Спартак Плевен и Марек не успяха да излъчат победител, а мачът завърши 0:0. Със същия резултат финишира и двубоя между Литекс и Спортист, като и двата отбора са застрашени от изпадане.

Струмска слава нямаше проблем при успеха срещу последния Бдин Вини. Стелиан Георгиев и Цветомир Вачев в 35-ата и 66-ата минута на двубоя донесоха трите точки на отбора от Радомир.

Дунав Русе победи Марица с 2:1. Гостите поведоха в 6-ата минута чрез Станислав Маламов, но Джан Хасан изравни в 45-ата. Малко след почивката Луис Пахама остави трите точки в Русе.