Втора лига: Черноморец (Бч) шокира Спортист, Спартак (Пл) и Лудогорец II не се победиха

Черноморец (Бс) пък изпусна успеха над Струмска слава

Спартак Плевен и Лудогорец II не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 26-ия кръг на Втора лига.

Домакините от Плевен вкараха ранен гол, но не съумяха да задържат аванса си до края. Иначе Христиан Петков реализира във 2-рата минута за 1:0 в полза на Спартак.

Десет минути след почивката разградчани получиха правото да бият дузпа. Зад топката застана Йоан Йорданов, който запази хладнокръвие и изравни резултата. До края трети гол не падна.

След ремито Спартак Плевен е седми с 39 точки, докато дубълът на Лудогорец е девети с 37.

По същото време Спортист Своге допусна обрат от Черноморец Балчик и загуби с 1:2 у дома. През първото полувреме Владимир Семерджиев пропусна дузпа, а след това Антон Иванов изведе „шоколадите“ напред в резултата. До почивката гостите успяха да изравнят при една от редките си атаки, като Стефан Митев се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините. Малко след почивката Наско Янков вкара с глава за 1:2. Спортист опита да изравни и да обърне мача, но не се получи.

В 10-ата минута домакините от Спортист създадоха първото добро голово положение. Ариф Ферадов пусна към Джонатан Нсонде, той успя да преодолее защитник и влезе в наказателното поле, но реши да подава към Радослав Живков, който не успя да отиграе топката на няколко метра от вратата.

В 15-ата минута Радослав Живков влезе в наказателното поле и бе съборен, което накара реферът Мартин Марков да отсъди дузпа за Спортист. Зад топката застана капитанът Владимир Семерджиев, който стреля много лошо високо над вратата.

Само 3 минути по-късно домакините създадоха още едно чисто голово положение, но Ариф Ферадов стреля слабо и изпрати топката в ръцете на Галин Георгиев.

В 24-ата минута „шоколадите“ направиха поредната многоходова атака, която завърши с удар на Радослав Живков, но Григоров успя да избие топката.

Само 2 минути по-късно Спортист поведе. Ариф Ферадов и Симеон Чатов направиха добра комбинация отляво, Чатов центрира на далечната греда, където Антон Иванов с глава отбеляза за 1:0.

Последваха още няколко изгодни възможности за гол от страна на домакините.  В 42-ата минута Ариф Ферадов стреля опасно, но шутът му бе блокиран от защитник.

2 минути преди почивката гостите успяха да изравнят при една от редките си атаки. Стефан Митев се възползва от грешка на отбраната, шутира, топката рикошира, заблуди Ивайло Василев и влезе в мрежата – 1:1.

В последната секунда на първото полувреме Радослав Живков направи чудесен самостоятелен пробив, стреля от десетина метра, но изпрати топката над вратата.

Гостите от Балчик осъществиха пълен обрат в 51-ата минута. Те изпълниха ъглов удар, а Наско Янков с глава отбеляза второто попадение. При центрирането останаха съмнения за нарушение в нападение, но такова не бе отсъдено.

В 56-ата минута Мартин Кръстев опита далечен удар, но не уцели вратата.

Спортист наложи натиск, но гостите опитаха на контраатака. В 72-ата минута Лукас Соарес стреля опасно, но топката мина покрай вратата.

Домакините продължиха да опитват да отбележат гол, но гостите от Балчик имаха няколко ситуации при контраатаки.

В продължението Спортист бе близо до изравняването. След центриране от ъглов удар Радослав Живков засече топката, тя се разходи по голлинията и не бе засечена от футболист на домакините.

Черноморец Бургас и Струмска слава също премериха сили в мач от 26-ия кръг на Втора лига. Срещата помежду им завърши наравно 1:1.