2. Втора лига
  3. Пирин (ГД) загуби контролата с Пирин (Разлог)

Пирин (ГД) загуби контролата с Пирин (Разлог)

Руснакът Яковленко се отчете с гол за неврокопчани

Новакът в „Б” група Пирин (Разлог) победи с 2:1 новия член в елита Пирин (ГД) в контролна среща, играна в Разлог, предаде кореспондент на Novsport.com.

Треньорът на неврокопчани Тенчо Тенев даде почивка на основните си футболисти – Петър Лазаров, Борислав Хазуров, Виктор Шишков и Албин Ходза. В игра за Пирин (ГД) се появи Димитър Крушовски, който преди това играеше в Банско.

Треньорът на Пирин (Разлог) Иван Стойчев пък започна срещата с футболисти, които досега не бяха играли в официалните два мача от първенството на „Б” група. Бившият играч на благоевградския Пирин Борислав Шопов откри резултата за домакините, след добра асистенция с друго бивше „орле” Борис Кондев, който за последно игра в Локо (Сф).

Пет минути след почивката гостите от Гоце Делчев стигнаха до изравняване на резултата. Точен за неврокопчани бе дошлият на проби руснак Дмитрий Яковленко. Той бе най-съобразител при едно разбъркване в наказателното поле на домакините и с крак от 3-4 метра вкара за 1:1.

Малко след изравнителното попадение домакините пропуснаха дузпа. Въпреки пропуска на Йордан Юруков от бялата точка Пирин (Разлог) бе по-напористият отбор и заслужено стигна до победата минути преди края, когато Цветан Варсанов простреля вратаря на гостите за крайното -2:1.

В събота Пирин (ГД) гостува на Етър в среща от 4-ия кръг на „А” група. Пирин (Разлог) също гостува в 3-ия кръг на „Б” група на Чавдар (Етрополе).