2. Втора лига
  3. Нефтохимик отстъпи и пред Локо (ГО)

Нефтохимик отстъпи и пред Локо (ГО)

"Шейховете" паднаха с 1:3 в Горна Оряховица

Нефтохимик загуби като гост от Локомотив (Горна Оряховица) с 1:3, в мач от XXVIII кръг на Втора лига.

Първата част завърши при резултат 1:0 за домакините. „Шейховете“ имаха възможност да поведат чрез Кристиян Парашкевов, но той се забави да стреля в наказателното поле и пропусна. В 41-ва минута Локомотив откри резултата чрез Георги Чулаков.

В началото на втората част „шейховете“ успяха да изравнят. Вратарят на Горна Оряховица изби удар от фаул на Цветан Филипов, но Цветан Чахов с добавка се разписа за 1:1.

В 51-ва минута домакините отново поведоха. Антоний Балъков засече центрирана топка отляво и отбеляза за 2:1. В 79-та минута, след центриране от корнер отново Антоний Балъков бе точен за Локомотив.

Той бе най-съобразителен в наказателното поле и стреля с глава, оформяйки крайното 3:1 за Горна Оряховица.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Кристиян Парашкевов (Виктор Янев), Кирил Личев, Стивън Славков, Стойко Иванов (Даниел Стоянов, Симеон Русев), Стоян Калев, Цветан Филипов, Цветан Чахов, Цветомир Цонков, Йолиян Милков, Даниел Стаматов

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Димитър Дончев, Мариян Димитров, Димитър Тодоров.