Марек удари Спартак Варна в дербито на Втора лига (ВИДЕО)

Дупничани са трети с 44 точки, докато "соколите" са с точка повече

Марек Дупница победи Спартак Варна с 2:1 на стадион „Бончук“ в първи мач от 24-ия кръг на Втора лига. Дупничани събраха 44 точки на третото място във временното класиране, докато „соколите“ са втори с една повече.

Марек излезе напред в резултата в 19-ата минута. Вратарят Георги Георгиев сгреши при изнасянето, Веселин Любомиров пое топката и вкара за 1:0.

В 74-ата минута домакините реализираха и второ попадение. Георгиев спаси удар на Иван Колев, но Николай Ганчев добави за 2:0.

В добавеното време на срещата се стигна до сериозен карамбол в наказателното поле на Марек и Джейми Емпие вкара на празна врата за 2:1.

Спортист (Своге) се спаси, но Черноморец (Бургас) и Черноморец (Балчик) изпаднаха