3. ЖАЛКО: "Лъвиците" с катастрофална загуба от Турция

ЖАЛКО: "Лъвиците" с катастрофална загуба от Турция

Волейболистките с второ поражение на Мондиал 2018

Волейболистките от националния отбор на България играят срещу финалистките в тазгодишното издание на Лигата на нациите от Турция в мач от 3-ия краг на Група В на световното първенство в Япония.

Волейболистките на Турция поведоха още в самото начало на двубоя. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за възпитаничките на Джовани Гуидети. Турските волейболистки дръпнаха с 5 точки при 10:5 и 11:6. Ас на Мерием Боз - 13:7 за Турция. Второто техническо прекъсване дойде при 16:7 за волейболистките на Южната ни съседка. Веднага след прекъсването втората ни разпределителка Петя Баракова замени Лора Китипова. Ас на Нася Димитрова намали разликата до 9:16. Туркините дръпнаха с 20:10.

Единична блокада на Нася Димитрова - 14:24. Гергана Димитрова отигра по правата от зона 4 за 15:24. Троен български блок донесе трета поредна точка - 16:24. Грешка в посрещането на Турция донесе нова четвърта поредна точка за България - 17:24. Джовани Гуидети взе прекъсване за съперничките ни. Перфектна комбинация Джансу Йозбай - Зехра Гюнеш донесе успеха на Турция в първата част с 25:17.

Втората част започна много равностойно. Равенството се запази до 7:7, след което Мирослава Паскова даде аванс от точка ан България при първото техническо прекъсване 8:7. Единична блокада и атака на Христина Русева изведе България напред с 4 точки при 13:9. Джовани Гуидети взе прекъсване за Турция. Националките запазиха аванса от 4 точки при второто техническо прекъсване - 16:13. Атака на Мирослава Паскова в аут сведе аванса ни само до точка при 16:15.
Българските волейболистки отново взеха комфартна преднина при 19:15. Атака на Нася Димитрова и 20:17. Мелиха Ислаилоолу изравни резултата при 21:21. Иван Петков взе прекъсване за България. Две поредни атаки на Гергана Димитрова запазиха равенството до 23:23.

Атака в аут на Гергана Димитрова и единична блокада на резервата Ебрар Каракурт донесоха успеха на Турция с 25:23 въвв втората част.

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 0:3 (17:25, 23:25, 12:25)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мария Каракашева, Нася Димитрова, Христина Русева 11 - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ИВАН ПЕТКОВ
ТУРЦИЯ: Мелиха Исмаилоолу, Мерием Боз, Еде Ердем Дюндар, Зехра Гюнеш, Джансу Йозбай, Сейма Ерджан - Симге Шебнем Акоз-либеро
Старши треньор: ДЖОВАНИ ГУИДЕТИ