3. Ясни са съперниците на Левски в Шампионска лига

Ясни са съперниците на Левски в Шампионска лига

"Сините" попадат в група Е

Волейболният шампион на България при мъжете Левски София попадна в Група "Е" на Шампионската лига, отреди жребият днес, който бе теглен в Люксембург.

"Сините", които бяха поставени в четвърта урна, са в група с полския гранд Ястжембски Венгел, германския Люнебург и френския Шомон.

Левски ще започне мачовете си в най-престижния турнир в началото на месец ноември, като последният мач от груповата фаза трябва да е в края на месец януари 2025 година.

Левски София може да продължи напред, ако заеме една от първите две места в групата. Финалният турнир на Шампионската лига при мъжете ще се играе на 17-18 май.

Полският Ястжембски Венгел е един от най-силните отбори в Европа. През миналия сезон той отново стана шампион на Полша и стана вицешампион на Европа за втора поредна година, като отстъпи на италианския Тренто. В редиците му е играл българският национал Тодор Алексиев.

Германският Люнебург завърши на четвърто място в шампионата на страната си, но игра финал в турнира за CEV Cup, като загуби от полския Асеко Ресовия.

Френският Шомон стана вицешампион във френското първенство през миналия сезон. В тима е играл националът Мартин Атанасов.

Българите са без загубен гейм

Български рефер ще ръководи финала на Балканиадата по волейбол за мъже под 20 години

Мачът за златото предстои в събота от 21:00 часа