3. Труден успех за ЦСКА

Труден успех за ЦСКА

„Армейките” надвиха ЙЕБ-Шумен с 3:2 гейма

Женският волейболен отбор на ЦСКА започна с трудна победа участието си в турнира за Купата на България.

„Армейките” постигнаха драматичен успех с 3:2 гейма над ЙЕБ-Шумен 05. Момичетата на Юлия Иванова започнаха отлично мача и взеха първата част с 25:16. Лесният гейм доведе до отпускане в червените редици и втората част отиде на сметката на тима от Шумен. В третия гейм ЦСКА започна силно и до двадесетата точка водеше в резултата, но последва нов спад в играта и армейките загубиха гейма с 24:26 точки.

В четвъртата част волейболистките ни се мобилизираха и оставиха състезателките на ЙЕБ-Шумен със само 11 точки. В тайбрека в залата също имаше само един отбор- този на ЦСКА, и червените затвориха мача след 15:4 точки. Утре (2 май) е вторият мач на ЦСКА за Купата. Съперник на армейките в зала "Христо Ботев" ще бъде Раковски (Димитровград). Двубоят ще започне в 15:00 часа.