3. НА ЖИВО: Лил - Реал Мадрид 1:0, греда на домакините

НА ЖИВО: Лил - Реал Мадрид 1:0, греда на домакините

"Белия балет" излиза за втори успех в Шампионската лига този сезон

Лил приема Реал Мадрид в мач от 2-ия кръг на Шампионската лига. Френският тим започна със загуба участието си в най-авторитетния клубен турнир, след като допусна поражение с 0:2 от Спортинг Лисабон като гост.

Актуалният носител на трофея пък победи Щутгарт с 3:1 на "Бернабеу", но сравнително трудно и с победни голове в последните десет минути.

Големият липсващ в състава на Карло Анчелоти ще бъде Килиан Мбапе, който все още има травма и ще е резерва за сметка на Ендрик.

------------------------------

Още в четвъртата минута отбраната на домакините сбърка и Винисиус можеше да се възползва. Люка Шевалие спаси удар по тревата на бразилеца от около 16 метра. Малко след това Белингам опита удар от сходна позиция, но в сетния миг бе блокиран и удара му излезе в аут.

Най-чистото положение пред Реал се откри в 19-ата минута. Ендрик излезе очи в очи с Шевалие и стреля право в обсега на стража, въпреки че можеше да търси всеки от ъглите.

"Песовете" показаха зъби в средата на полувремето. Джонатан Дейвид засече с глава центриране на Жегрова, ала Лунин се намеси чудесно. При добавката отново украинецът имаше решаваща намеса, избивайки топката в гредата.

В последните минути на добавеното време преди почивката Жегрова стреля от фал и топката се удари в ръката на Камавинга. Първоначално реферът Мариани не отсъди дузпа, но след ВАР преглед и сигнал от Даниеле Кифи посочи бялата точка, а от там Джонатан Дейвид беше точен за 1:0.