3. Треньорът на Сало се надява на дежавю

Треньорът на Сало се надява на дежавю

Очакваме да дойдат много зрители и да викат за нас, надява се Каснанен

Отборът на Марица (Пловдив) ще се изправи утре срещу финландския ЛП Сало (Сало) в мач реванш в женската Шампионска лига по волейбол.

Първият двубой завърши с успех на маричанки с 3:1 гейма и сега те се нуждаят да вземат само два гейма, за да продължат директно напред в турнира.

Старши-треньорът на домакините Томи Леминкайнен заяви преди мача, че тимът му и друг път е губел с 1:3 като гост, но след това е успял да спечели и да продължи напред в лигата.

„Преспивайки една-две нощи след първата среща, мога да кажа, че съм по-скоро доволен, тъй като моят отбор показа най-доброто си лице досега през този сезон.

Разбира се, не съм доволен от това как завършвахме геймовете и от крайния резултат, но вече сме имали случай да отстраним противник в евротурнирите след загуба с 1:3 в първия мач като гости и се надявам да го направим пак.

Надявам се при домашни условия и с подкрепата на публиката да успеем да изпълняваме по-добър сервис отколкото в България, и да подобрим играта си на блокада и в отборна защита”, заяви Томи Леминкайнен.

Капитанът на домакините Елина Каснанен пък разчита много хора да дойдат утре в 19:00 ч. б.в. в зала „Салохали” в Сало, за да подкрепят местния тим.

„В първия мач започнахме добре, но не положихме достатъчно усилия да го завършим така добре. Но се получи много хубав двубой. За нас възможността да стартираме тази кампания в евротурнирите в България беше чудесна, защото организацията там беше перфектна.

Всичко мина добре, с изключение на крайния резултат. Очакваме в сряда да дойдат много зрители и да викат за нас, което, разбира се, би ни помогнало много”, допълни Каснанен.