3. Байер тресна Милан за 2 от 2 в новата Шампионска лига (ВИДЕО)

Байер тресна Милан за 2 от 2 в новата Шампионска лига (ВИДЕО)

Шампионът на Германия нанесе второ поражение на "росонерите"

Байер (Леверкузен) продължава с наказателната акция в Шампионска лига след минимално, но заслужено 1:0 над Милан. В Германия шампионът на Бундеслигата записа втори пореден успех в новия формат на турнира, след като 14 дни по-рано посече Фейенорд с 4:0 навън. Герой за "аспирините" сега бе повече от очакнан - Виктор Бонифейс. На няколко пъти обаче "росонерите" бяха близо до изравнително попадение, но Алваро Мората разочарова.

За гостите от Милано загубата в Европа бе втора поред след 1:3 от Ливърпул на "Анфилд". Тимът на Поуло Фонсека се нуждае спешно от позитивни резултати в оставащите шест двубоя в турнира на УЕФА, за да продължи към елиминациите.

Двубоят започна с превес на домакините, които в първите минути опитаха да притиснат "росонерите" в собствената им половина, но защитата на гостите действаше умело.

Едва в средата на полувремето дойде и първата по-сериозна ситуация, когато утвърдената комбинация между Фримпонг и Бонифейс доведе до попадение за Байер, което обаче бе отменено заради засада на национала на Нидерландия.

Последваха два типични рейда на Рафаел Леао, чийто центрирания обаче не намериха негов съотборник в наказателното поле на "аспирините".

За да дойде 38-ата минута, когато Флориан Вирц прати топката във вратарското, където Майк Менян изби, продължавайки я към Фримпонг, но играбът на Байер не съумя да я довкара.

В ответната атака пробив на Кристиан Пулишич завърши с удар, париран без кой знае какъв проблем от Лукаш Храдецки.

В 52-ата минута Байер разсече отбраната на Милан, за да стигне до попадение, каквото прилягаше на "аспирините". Гранит Джака пусна към Грималдо, а испанецът ефектно върна с едно към Фримпонг, чийто последвал удар бе спасен от Менян, но Бонифейс дебнеше и отблизо довкара за 1:0.

Само 4 минути по-късно дойде и отговорът на Милан, след като Тижани Райндърс бе намерен в наказателното поле, а националът на Нидерландия успя да си открие възможност за удар, който бе пираран от Храдецки с една ръка, а добавката на Леао бе блокирана от бранител в "червено-черно".

Заключителните 20 минути впечатлиха откъм динамика и положения. Първо вратарят Храдецки направи сериозен гаф, след като при разиграване на топката се засуети, а Алваро Мората с шпагат се опита да я довкара, но стреля в аут.

Минути по-късно Фримпонг разочарова с пропуск от няколко метра, а скоро след това отново Мората бе в центъра на събитията, след като негов удар с глава премина опасно близо от целта, но без да променя резултата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Байер Леверкузен: 1. Лукаш Храдецки – 12. Едмонд Тапсоба, 4. Джонатан Та, 3. Пиеро Инкапи – 3. Жереми Фримпонг, 34. Гранит Джака, 24. Алейш Гарсия, 20. Алехандро Грималдо – 21. Амин Адли, 10. Флориан Виртц – 9. Виктор Бонифас;

Треньор: Чаби Алонсо;

Милан: 16. Майк Менян – 22. Емерсон, 23. Фикайо Томори, 46. Матео Габия, 19. Тео Ернандес – 29. Юсуф Фофана, 8. Рубен Лофтъс-Чийк – 11. Кристиан Пулишич, 14. Тиджани Райндерс, 10. Рафаел Леао – 90. Тами Ейбрахам;

Треньор: Пауло Фонсека;

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)