3. Шверинер с шеста победа в Бундеслигата

Шверинер с шеста победа в Бундеслигата

Топреализатор на двубоя стана американката Ариъл Търнър

С драматична петгеймова победа като гост се поздрави отборът на Шверинер (Шверин) в снощния си мач от седмия кръг на женската волейболна лига в Германия.  Предстоящият съперник на Марица (Пловдив) в европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ постигна шестия си успех за сезона, надигравайки като гост друг германски евроучастник – Роте Рабен (Филсбибург), с 3:2 (27:25, 21:25, 21:25, 25:21, 15:10) след 2 часа и 7 минути игра.

Топреализатор на двубоя стана американката Ариъл Търнър, която наниза 25 точки за победата на Шверинер.  По 18 точки добавиха германката Дженифър Геертийс и бразилката Луси Соуза Цийглер, а друга германска националка от Шверинер - Аня Брандт, впечатли със седемте си точкови блокади.  В основната седморка на победителките играха още разпределителката Денийз Ханке, централната блокировачка Вероника Хрончекова и либерото Джанийн Фьолкер.

Така Шверинер запази лидерството си във временното класиране с 6 победи и 17 точки от седем изиграни мача, като трябва да се има предвид, че шампионките от Дрезднер (Дрезден) имат 4 победи и 13 точки, но от само пет изиграни срещи.  В следващия си мач от Бундеслигата момичетата на треньора Феликс Козловски посрещат дванадесетия в таблицата Волей Старс Тюринген (Зул) на 21 ноември, но преди това, на 18 ноември, те гостуват на вицешампионките от Алианц МТФ (Щутгарт) за четвъртфинален сблъсък от турнира за Купата на Германия.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"