3. Де Хеа герой, спаси 2 дузпи срещу Милан (ВИДЕО)

Де Хеа герой, спаси 2 дузпи срещу Милан (ВИДЕО)

Фиорентина би "росонерите" в дербито на Серия А

Давид Де Хеа се върна към най-силните си години във футбола, след като спаси две дузпи срещу Милан при победата на Фиорентина с 2:1.

Дербито от 7 кръг на Серия А бе особено впечатляващо заради цели три изпълнения от бялата точка, всяко едно от които бяха опропастени.

Във Флоренция резултатът откри Ясин Адли, играещ под наем именно от "росонерите4. Халфът на "виолетовите" впечатли с изпълнение в 35-ата минута, когато разстреля Майк Менян с удар по диагонала, влетял неспасяемо, удряйки се в лявата греда.

В същото време Мойс Кийн вече бе изпуснал дузпа за домакините, след като Менян парира.

В 46-ата минута Де Хеа стори същото, след като удар на Тео Ернандес нямаше достатъчно сила и испанецът успя да парира.

Точно 10 минути по-късно Милан си спечели правото за изпълни втора дузпа, след като Кристиян Пулишич бе изритан в прасеца.

Зад топката застана Тами Ейбрахам, който стреля в долния десен ъгъл, но и този път Де Хеа парира.

Изравнителен гол все пак падна, а той бе дело на Пулишич, стрелял от въздуха за 1:1.

В 73-ата минута защитата на гостите се пропука по особено нелеп начин, след като изритана топка от половината на Фиорентина бе свалена от Кийн към Алберт Гудмунсон, който стреля без подготовка в долния ляв ъгъл на Менян.

В заключителните минути "росонерите" опитаха всички, за да избегнат поражението, но домакините бяха по-близо до попадение, след като удар на Кийн разтресе гредата.

В края Тео Ернандес бе изгонен, което означава,че няма да бъде на разположение на Пауло Фонсека за домакинството на Удинезе след паузата.

В класирането Фиорентина е на 11-а позиция с 10 точки, а Милан е едва 6-и с 11.