3. Паднахме от Словения във волейболна контрола

Паднахме от Словения във волейболна контрола

Утре двата тима ще изиграят втори спаринг в зала "Христо Ботев"

Мъжкият национален отбор по волейбол на България отстъпи срещу Словения с 1:3 (21:25, 25:23, 23:25, 21:25) в първата контрола между двата тима, която се проведе в зала "Христо Ботев".

След това се игра още един допълнителен гейм, в който "трикольорите" се наложиха с 25:21.

С това момчетата на селекционера Николай Желязков записаха второ поражение в подготовката си, след като спечелиха два пъти срещу Испания във Вършец, а при гостуването си в Италия постигнаха победа и загуба срещу домакините.

Желязков започна със следния стартов състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Алекс Грозданов, Николай Колев и либерото Мартин Иванов (Светослав Иванов, Добромир Димитров, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров).

Националите на България отбелязаха неуверен старт, като словенците поведоха ударно с 8:3.

Те продължиха да диктуват темпото до средата, когато българите започнаха да намират ритъма си и изравниха при 17:17, но за повече нямаха сили.

Словения записа четири последователни точки, от които три аса и поведе с 22:18, след което се стигна до 25:21.

"Трикольорите" преодоляха напрежението, а играта беше равностойна до 20:20 във втората част. Добро изпълнение на Добромир Димитров на сервис подпомогна съотборниците му да реализират две точки - 22:20.

България запази предимството си докрай, като спечели след атака на Мартин Атанасов и изравни резултата 1:1.

Третият гейм започна равностойно, като двата тима поддържаха единоборството до 22:22.

След грешки от българска страна, противникът поведе с 24:22 и затвори частта с две точки разлика, като отново излезе напред с 2:1.

Българите отново показаха възможности в четвъртата част и поведоха с 10:7 и 15:12. Словенците съумяха да изравнят и играта отново тръгна точка за точка.

След 19:19 съперникът направи пробив и взе преднина с три точки 22:19. До края Словения не изпусна инициативата и спечели мача с 3:1.

На 1 юни България и Словения ще изиграят втори приятелски мач в "Христо Ботев", който е от 18:00 часа.

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона