3. Ники Николов и сие обърнаха Пламен Константинов

Ники Николов и сие обърнаха Пламен Константинов

Българският волейболист завърши с 12 т.

Националът Николай Николов и неговите съотборници от Белогорие (Белгород) постигнаха пълен обрат в двубоя си като гост на възпитаниците на Пламен Константинов от Локомотив (Новосибирск) в Суперлигата на Русия.

Българският център изигра силен мач и помогна много за успеха с 3:2 (20:25, 18:25, 25:20, 25:20, 15:13) в дербито от 6-ия кръг.

Заради травма за домакините от Новосибирск, които са водени от Пламен Константинов, не можа да играе звездата на тима Георг Гроцер, но и от състава на Белогорие отсъстваше титулярното либеро Алексей Обмочаев.

Двата отбора си размениха по 2 гейма, като първи шанс за успех имаха домакините. Те обаче не се възползваха от преднината си и се стигна до тайбрек.

Петият гейм беше изключително драматичен, като тимът на Ники Николов повеждаше на няколко пъти за 5:3, 10:8 и дори 12:9. Тогава обаче момчетата на Константинов се вдигнаха на щурм и успяха да докарат нещата до 13:14. Това обаче бе всичко, за което им стигнаха силите и те не успяха да се преборят за обрат в решителната част.

Николай Николов игра цял мач за Белогорие и се отличи с 12 точки. Най-резултатен за гостите бе диагоналът Константин Бакун с 19 точки, а Дмитрий Мусерский добави още 16 точки.

За домакините от Локомотив пък с по 17 т. завършиха Николай Павлов и Сергей Савин.