3. Нефтохимик отнесе ЦСКА

Нефтохимик отнесе ЦСКА

Най-полезен за успеха на бургазлии беше Валентин Братоев с 15 точки

ЦСКА загтуби с 0:3 (-19, -22, -22) при гостуването на Нефтохимик 2010. Двубоят от шестия кръг на Суперлигата се игра в зала "Младост" в Бургас.

Срещата беше последен тест за шампионите преди първия им мач от Шампионската лига следващата седмица. Нефтохимик приема немския Фридриксхафен.

Домакините спечелиха първия гейм с 25:19 точки, а втората и третата част затвориха на 22 точки и така нанесоха трета загуба на "червените" през сезона. Момчетата на Александър Попов имат и три победи до момента в шампионата.

Преди изиграването на останалите мачове от кръга Нефтохимик продължава да бъде лидер в класирането с 5 победи, 1 загуба и 15 точки.

Най-полезен за успеха на бургазлии беше Валентин Братоев с 15 точки, Петър Христов добави 12.

За ЦСКА Венцислав Георгиев реализира 14 точки. Яни Георгиев заби 10.

В следващия кръг "армейците" приемат Черно море в зала "Васил Симов",  а Нефтохимик 2010 гостува на Левски.