3. Нефтохимик е волейболен шампион на България

Нефтохимик е волейболен шампион на България

Волейболистите на Петър Дочев с първа титла от 2007 г. насам

Нефтохимик 2010 е волейболен шампион на България!

Това стана факт след домакински успех над Монтана с 3:1 (25:20, 25:22, 19:25, 25:19) в четвъртия мач от финалната серия в Суперлигата при мъжете, който се игра в бургаската зала „Младост“.

Така волейболистите на Петър Дочев спечелиха финалната серия с 3:1 победи и стигнаха до втора титла в историята си.

Нефтохимик започна силно мача и държеше инициативата в първите два гейма, които спечели с лекота с 25:20, 25:22.

Монтана направи опит да се върне в мача и смълча публиката в четвъртия гейм след 25:19.

Домакините не допуснаха обрат и след отлична игра на блокада успяха да приключат мача след 25:19 в четвъртия гейм.

Титлата е втора в историята на волейболния Нефтохимик след триумфа на тима през 2007 година.

Загубилият финала тим на Монтана бе награден с бронзовите медали. Сребърните отличия са за шампиона от редовния сезон ЦСКА.