3. Националите ни загубиха драматично с 2:3 от Германия (ВИДЕО)

Националите ни загубиха драматично с 2:3 от Германия (ВИДЕО)

Със спечелените две точки възпитаниците на Камило Плачи са сигурни участници в следващата фаза на турнира

Националният отбор на България загуби втората си среща от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол. Волейболистите ни не започнаха добре, загубиха първия гейм, но успяха да спечелят следващите два. В третата част Тодор Скримов се контузи, което повлия на играта на състава на Камило Плачи и въпреки че успяхме да вземем третия гейм, загубихме следващите два.

Двубоят започна изключително оспорвано. Германия успя да вземе първата част с 36:34 след 39 минути игра. Във втората част заиграхме по-добре и заслужено изравнихме резултата след 25:20. По-добрата игра на българите продължи и през третия гейм и успяхме да поведем с 2:1 след 25:21. Двубоят обаче стигна до тайбрек след 25:21 за Германия в четвъртия гейм. В петата част германците бяха по-свежи и по-агресивни, с което заслужиха победата. Възпитаниците на Витал Хайнен взеха петия гейм с 15:9 и мачът с 3:2.

Първият гейм започна трудно. Германците поведоха с 2:0, след което резултатът вървеше точка за точка. Първата почивка дойде при 8:6 в полза на възпитаниците на Витал Хайнен, а първите пет точки за нашия тим бяха дело на Цветан Соколов – четири от атака и една от блок. До втората техническа пауза обърнахме резултата. И въпреки че водехме с 15:13, техническото прекъсване дойде при 16:15 за нас.

Геймът продължи да бъде изключително оспорван, като никой от двата отбора не успя да се откъсне. При 24:23 в наша полза германците успяха да спасят първия геймбол. При 25:24 Виктор Йосифов сбърка сервиса и Германия отново изравни. Последва ас на Фром и прекъсване, поискано от Камило Плачи. С нова точка на Соколов възстановихме равенството, но Германия отново поведе с 27:26, отново успяхме да изравним, но германците отново поведоха.

След още няколко минути на напрежение, за съжаление, ние сбъркахме първи. Германия успя да затоври първата част с 36:34 след ас на Гроцер.

Втората част започна по фантастичен начин за националите ни. Играта на волейболистите ни тръгна, сервисът влизаше и блокадата работеше. Благодарение на всичко това, поведохме с 6:2, което доведе и до прекъсване за Витал Хайнен. Волейболистите ни не се повлияха и записаха нови две точки – първата техническа пауза дойде при 8:2 за България.

До второто техническо прекъсване добавихме нови две точки към аванса си и поведохме с 16:8. Георги Братоев започна да разнообразява атаката и германците буквално не знаеха откъде да очакват опасността. При 21:12 в наша полза се отпуснахме, което позволи на противника да стопи шест точки от изоставането си – 21:18, и интригата в гейма се върна. Въпреки това, волейболистите ни си върнаха концентрацията и успяха да затоворят гейма с 25:20 и да изравнят в частите – 1:1.

Третият гейм започнха оспорвано, но с три бързи точки нашите успяха да се оттеглят на почивката с преднина от 8:5. До втората техническа пауза германците успяха да свалят една точка от изоставането си. Добрата игра на българите продължи и след паузата. За съжаление Тодор Скримов напусна игрището накуцвайки по средата на гейма и бе заменен от Валентин Братоев. Това обаче не повлия на резултата и националите ни успяха да затворят и третата част в совя полза с 25:21.

В четвъртата част започнахме доста неуверено. Позволихме на противника да наложи неговия си стил на игра и резонно германците се оттеглиха при първото техническо прекъсване с преднина от 8:6. Чрез добра защита и фантастична игра на блокада противникът успя да се оттегли с пет точки преднина при второто техническо прекъсване – 16:11. Тази голяма разлика се запази до 23:18, когато волейболистите ни записаха три последователни точки намалиха изоставането си до 21:23. Последва прекъсване за Хайнен, след който германците достигнаха до тир геймбола и още при първия взеха четвъртата част с 25:21.

Петият гейм започна така, както завърши и четвъртият. Германският тим бе по-конентриран, докато нашите национали изглеждаха изморени. Възпитаниците на Витал Хайнен поведоха с 3:0 и до смяната на полетата добавиха още една точка към аванса си – 8:4.  След размяната на полетата ние бъркахме сервиса, а противникът направи ас, което доведе резултата до 12:5 в полза на Германия. Камило Плачи поиска прекъсване, след което нашите стиганаха до 12:7. Въпреки това, германците продължиха с по-агресивната си игра и затвориха гейма с 15:9 и спечелиха с 3:2 части.

Стартови Състави:

България:
Тодор Скримов, Георги Братоев, Виктор Йосифоя, Тодор Алексиев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Салпаров.

Старши треньор: Камило Плачи

Германия:
 Лукаш Кампа, Георг Гроцер, Денис Калиберда, Кристиан Фром, Тим Бросхог, Филип Колин - Фердинанд Тиле-либеро

0 1 0 3

----------------------------------------------------------------------------------

В момента отборът на Германия е водач в групата с пет точки, ние сме на втората позиция – с четири, а Чехия и Русия са с по 0 точки. Двата отбора без спечелена точка ще се срещнат днес в 19:00 часа.

След победата си в първата среща, националите ни почти сигурно се класират за следващата фаза, тъй като регламентът е следният:

Завършилият на първо място в групата ще се класира директно за четвъртфиналите. Заелите втора и трета позиция в нашата група "D" и група "В" ще играят допълнителни осминафинални плейофи на кръст.

Отборите от тези групи ще бъдат съперници до полуфиналите, т.е. заелият второ място в нашата група ще играе срещу третия от група В. Победителят от този двубой ще се изправи на четвъртфинал срещу победителя от група В. По същия начин: третият от нашата група ще се изправи срещу втория от група "В", а победителят от този плейофен мач ще излезе на четвъртфинал срещу първия в нашата група "D". Във въпросната група "В" са домакинът Полша, Франция, Словакия и Турция.
Асове на Левски и ЦСКА: Този формат за Суперкупата е най-добър