3. Унгария рухна срещу 10 от Нидерландия (ВИДЕО)

Унгария рухна срещу 10 от Нидерландия (ВИДЕО)

Ван Дайк си изкара червен картон, Дъмфрис го покри

Унгария изпусна първа победа над Нидерландия след 40-годишно чакане след късно 1:1 в Будапеща в двубой от Лигата на нациите.

Тимът на Марко Роси имаше гол аванс, а 10 минути преди края капитанът на "лалетата" Върджил ван Дайк бе изгонен за втори жълт картон, но скоро след това домакините рухнаха.

На "Пушкаш Арена" домакините изпитваха сериозни затруднения, но въпреки това първи стигнаха до попадение. В 32-ата минута Жолт Наги центрира перфектно на втора греда, където Роланд Салай бе оставен непокрит, а звездата на Галатасарай с удар от въздуха матира Барт Вербунген.

Минути преди почивката се стигна до нелеп кориоз, след като Доминик Собослай тръгна да изпълнява аут, но вместо това си поведе топката в собственото наказателно поле и главният съдия отсъди непряк свободен удар.

Зад топката застана Коди Гакпо, но звездата на Ливърпул не успя да се възползва от нетрадиционната ситуация и с удар от няколко метра намери тялото на стража на домакините Денес Дибус.

След почивката "лалетата" вдигнаха сериозно оборотите. След час игра Тижани Райнджерс бе изведен на перфектна позиция, но стреля встрани от целта.

Скоро след това Шави Симонс бе намерен на границата на наказателното поле, но въпреки перфектната видимост към вратата на Дибус, офанзивният халф стреля твърде неточно.

В 79-ата минута Ван Дайк извърши грубо нарушение, за което получи втори жълт картон, след като само 3 минути по-рано бе предуреден официално заради невъздържана реакция към рефера Лукаш Фахдрих от Швейцария.

И все пак вместо Унгария да се възползва от създалата се ситуация, тимът на Роналд Куман успя да избегне поражението, след като центриране на Гакпо от фаул бе засечено с глава от Дензъл Дъмфрис за 1:1.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)