3. Момичетата на Марица взеха титлата без загубен гейм

Момичетата на Марица взеха титлата без загубен гейм

В днешния финал за златото в кюстендилската зала Осогово, волейболистките на Петя Хрисчева и Цеца Тенева надиграха Миньор (Перник)

Отборът на Марица (Пловдив) за момичета до 12 години извоюва шампионската титла, без да загуби нито един гейм!

В днешния финал за златото в кюстендилската зала Осогово, волейболистките на Петя Хрисчева и Цеца Тенева надиграха чисто и връстничките си от Миньор (Перник) с 2:0 (25:10, 25:17) и триумфираха като шампионки, защитавайки успешно титлата си от 2016 година.

Така Жълто-сините преминаха през целия си сезон от шест мача в Държавното първенство по волейбол за момичета до 12 години с шест чисти победи и общ актив от 12:0 гейма.

Двукратната шампионка на България с женския тим на Марица и капитанка на отбора Радосвета Тенева, която бе в Кюстендил в едновременната роля на родител и на посланик на волейбола сред подрастващите, връчи медалите на малките шампионки, сред които и нейната дъщеря.