3. Марица стартира категорично в първенството

Марица стартира категорично в първенството

Пловдивчанки подчиниха Берое в Стара Загора

Отборът на Марица (Пловдив) стартира с категоричен успех сезона в женското първенство. "Жълто-сините" победиха дебютантът Берое (Стара Загора) с убедителното 3:0 (25:21, 25:15, 25:16) в отложен двубой от първи кръг, изигран пред препълнената зала "Иван Вазов" в града на липите.

Домакините стартираха силно в първата част, но волейболистките на Иван Петков излязоха от ситуацията и поведоха в резултата. Впоследствие пловдивчанки задържаха темпото и без проблем затвориха втория гейм със стабилна преднина. Последният трети гейм на моменти бе доста оспорван - състезателките на Берое се доближаваха максимално до опонентките си, но не успяваха да ги преодолеят.

Така Марица записа първите си три точки, за Берое това е първа загуба.

Топреализатор стана Кремена Каменова с 13 точки (3 аса), центърът Виктория Григорова добави 10 (2 аса, 3 блокади). За домакините от Берое Йоана Николова завърши с 12 точки (1 ас, 1 блокада).

В събота (4 ноември) Марица гостува на Славия, а момичетата на Страхил Балов почиват и следващата им среща е на 11 ноември - с ЦСКА.