3. "Кленовите листа" подхлъзнаха "лъвовете" във Варна (ВИДЕО)

"Кленовите листа" подхлъзнаха "лъвовете" във Варна (ВИДЕО)

Канада надви България с 3:1 в Световната лига

Българският национален отбор по волейбол загуби от Канада във втория си мач от Група Е1 от първа дивизия на Световната лига.

Нашите отстъпиха с 1:3 (25:27, 28:30, 25:21 и 23:25) в зала "Конгресна", след като ден по-рано надвиха световния шампион Полша с 3:2.

Волейболистите ни играха на приливи и отливи през целия мач и в крайна сметка загубиха, макар след множество спорни съдийски отсъждания.

В първите два гейма националите ни не издържаха на напрежението и отстъпиха в решителните мигове  с по две точки разлика.

Последва стабилизиране, което доведе до възход и спечелване на третия гейм.

За съжаление обаче в четвъртата част „лъвовете“ отново не успяха да наложат волята си, макар да имаха аванс от четири точки в началото.

В крайна сметка обаче те пропиляха преднината си и „кленовите листа” стигнаха до победата.

Топреализатор в мача стана Джон Перин с 24 точки, а за България най-резултатен бе Цветан Соколов с 18 точки, докато Ники Николов наниза с една по-малко.

Следващият мач на „лъвовете” е в неделя от 20:40 часа срещу олимпийския шампион Бразилия.

Стартов състав на България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Николай Пенчев, Ники Николов, Виктор Йосифов, либеро Теди Салпаров (Светослав Гоцев, Розалин Пенчев).