Капитанът на волейболистите играл контузен срещу Китай

Следващият ни мач е срещу Словения

Георги Сеганов, който е капитан на националния отбор по волейбол в отсъствието на Цветан Соколов, се появи в игра при старта на Лигата на нациите въпреки неотшумяла контузия.

В японския град Нагоя България изпусна своите шансове да запише победа над Китай и изгуби с 2:3 (20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 9:15).

Като титулярен разпределител започна Георги Братоев, а Сеганов бе резерва. Той се появи в игра за четвъртата част и остана до края на двубоя, въпреки че все още усеща проблем в ахилеса.

В нашия щаб се надяват в почивния за националите ни ден, който е днес, травмата на Сеганов да бъде напълно преодоляна и той да е готов за втория двубой от програмата.

В него България излиза срещу словенския тим утре в 6 ч сутринта наше време.

“Мисля, че изпуснахме мача в третия гейм, в който водехме до средата. След това имахме 2-3 ситуации, които трябваше да завършим, но не успяхме. В тайбрека смятам, че те биха много добър сервис. А също така и на висока топка играха много силно. Сега имаме ден почивка и мислим вече за мача със Словения”, сподели Сеганов сред срещата с Китай.

Най-резултатен в нея бе Александър Николов с 22 т.

В Нагоя нашите ще играят още срещу Полша и Япония, съответно в петък и събота.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години