3. Добруджа оцеля след драма в пет сета

Добруджа оцеля след драма в пет сета

Носителите на Купата обърнаха от 0:1 гостуването в Кърджали

Добруджа измъкна драматичен успех с 3:2 (-23, 22, -23, 20, 11) срещу Арда в среща от петия кръг на волейболното първенство.

Домакините стартираха силно в първия гейм и владееха положението почти до края. И въпреки че добричлии успяха да наваксат пасива си и да изравнят, играчите на Арда се оказаха по-издръжливи и поведоха в резултата.

Ситуацията бе идентична и във втората част, но този път гостите съумяха да спечелят с 25:22.

Кърджалийци създадоха проблеми на носителите на Купата и в третия гейм, като в последните минути отново се оформи интрига, от която волейболистите на Иван Халачев излязоха победители.

Впоследствие Добруджа заигра по-добре, тръгвайки с комфортна преднина. Съперниците им правеха опити за връщане, но превъзходството в елементите си каза думата и мачът влезе в тайбрек.

Там гостите задържаха темпото си от предходния гейм и спечелиха с убедителна преднина.

В следващия кръг Добруджа 07 домакинства на Монтана, а Арда гостува на Хебър.