3. Добруджа даде само гейм на ЦСКА

Добруджа даде само гейм на ЦСКА

Тимът на Пламен Христов оглави класирането

Добруджа 07 записа втори пореден успех във волейболната Суперлига, след като се наложи като домакин над ЦСКА с 3:1 (20, 27, -23, 19).

След равностойно начало, Добруджа се откъсна. При 18:15 треньорът Пламен Христов получи жълт картон за оспорване на съдийско отсъждане. Симеон Александров замени Христо Цветанов. "Червените" успяха да намалят изоставането си, но въпреки това загубиха гейма.

Във втората част домакините тръгнаха ударно - 8:4. След това обаче започнаха да грешат и ЦСКА изравни - 10:10. Виктор Костадинов замени Денимир Димитров. Играта тръгна точка за точка. В крайна сметка домакините успяха да измъкнат частта с 29:27 след атака на Александър Кордев.

Третият гейм започна равностойно. Владимир Станков се върна в игра за ЦСКА. "Червените" набраха инерция и оформиха разлика от 4 точки, но домакините успяха да наваксат изоставането си. Волейболистите на Александър Попов излязоха отново напред за 19:17, последва изравняване преди гостите да спечелят с 25:23.

В четвъртия гейм отборът домакините отново доминираха, но съперникът им нямаше намерение да се отказва. Борбата беше за всяка точка. При 19:18 Добруджа отново взе нещата в свои ръце. Серия от атаки увеличи преднината на момчетата на Пламен Христов и те спечелиха двубоя след 25:19.

Добруджа 07 оглави класирането с 6 точки (2 победи), ЦСКА е пети с 3 точки (1 успех, 1 поражение).

Следващият двубой за добричлии е на 2 ноември (петък), като гостуват на Марек Юнион-Ивкони. ЦСКА приема Монтана.