3. Бити от националките ни грабнаха бронза на Евроволей

Бити от националките ни грабнаха бронза на Евроволей

Туркините дадоха само 8 т. на Азербайджан в последния гейм

Волейболистките на Турция спечелиха бронзовите медали на европейското първенство за жени в Азербайджан и Грузия.

Южните ни съседки, които преди няколко дни паднаха с 2:3 гейма от Елица Василева и компания, сега са щастливи притежателки на отличие от надпреварата, след като победиха Азербайджан с 3:1 (22:25, 25:21, 25:14, 25:8).

В мача, който се игра пред 4800 зрители в Националната гимнастическа арена в Баку, туркините не започнаха особено обнадеждаващо, като първата част бе спечелена от съперничките им.

След това обаче се видя, че възпитаничките на Джовани Гуидети искат да си тръгнат с медал на всяка цена и буквално прегазиха домакините в следващите 3 гейма. Най-убедителни бяха те в последния, в който дадоха едва 8 т. на Азербайджан.

Домакините пък като чели загубиха мача още на полуфиналите, когато бяха победени от Холандия. Тогава Полина Рахимова заяви, че на нея и момичетата не им е интересно да спорят за бронза, още повече, че вече имат един злощастен пример, когато са загубили спор за 3-ото място.

Родената в Разград Нериман Йозсой бе най-резултатна в срещата с 23 точки, а Гьозде Кърдар добави още 22 т.

За азерките с най-много точки завърши Полина Рахимова – 19, а резервата Одина Байрамова записа 9 точки.