3. Берое започна първенството с победа

Берое започна първенството с победа

Ансамбъл „Арсенал“ изнесе кратка програма и загря публиката

Новакът в женското волейболно първенство Берое започна сезона с победа. Волейболистките, водени от Страхил Балов, победиха като гости Казанлък с 3:0 (9, 19, 14).

Двубоят бе емоционален, тъй като една част от волейболистките на Казанлък от миналия сезон, както и самият треньор Страхил Балов попълниха редиците на Берое, а тяхното място бе заето от млади състезателки на клуба и неговият помощник Деян Боюклиев.

Срещата стартира с шоу-програма, с която бяха представени двата тима. Фолклорен ансамбъл „Арсенал“ изнесе кратка програма и загря публиката.

След това съставите бяха представени поименно, а малките волейболистки на клуба поднесоха по една роза на всяка състезателка от двете страни на мрежата.

Берое стартира ударно в мача, като показа сила и мощ и не даде на съперника си да поеме дъх. Волейболистките от Стара Загора започнаха с 14:4 и до края на гейма оставиха домакините на едва 9 точки.

Втората част беше доста по-оспорвано, ката домакините оказаха сериозна съпротива до второто техническо прекъсване.
В третата част гостенките отново започнаха с разгромното 11:4 и затвориха мача с чиста победа.