България с 4-та загуба в женската VNL (ВИДЕО)

В Хонконг българките загубиха с 0:3 от Китай

България допусна четвърта поредна загуба в Лигата на нациите по волейбол за жени.

В Хонконг българките загубиха с 0:3 (15:25, 12:25, 17:25) срещу Китай в деветия си мач от тазгодишното издание на турнира, продължил малко повече от един час.

Китайките имаха голямо превъзходство през целия мач в атака, на блокада и на начален удар, докато воденият от Мичели тим не успя да се противопостави успешно на домакините.

В първия и третия гейм българските националки бяха равностойни в отделни моменти, но не успяха да се противопоставят на Китай в самия край на частите.

Ива Дудова се отличи с 8 точки за България, а нейната съотборничка Мария Кривошийска добави още 6 точки.

Юанюан Вън Инин Ли записаха по 13 точки за тима на Китай.

На 13 юни България ще се изправи срещу Тайланд, а ден по-късно среща състава на Бразилия, който е световен и олимпийски вицешампион.

Българският тим остава на 16-то място в класирането със само една победа и осем поражения. Китай е на шестата позиция, с баланс 5-4.

България започна в състав: Мерелин Николова, Петя Баракова, Мирослава Паскова, Мария Йорданова, Мария Кривошийска, Александра Съйкова и либерото Мила Пашкулева. Като резерви в хода на двубоя се включиха: Микаела Стоянова, Ива Дудова, Емилета Рачева, Маргарита Гунчева, както и либерото Жана Тодорова.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години