3. България постави на колене Бразилия (ВИДЕО)

България постави на колене Бразилия (ВИДЕО)

Страхотен успех за "лъвовете"

Националният отбор по волейбол на България победи Бразилия в третия си двубой от втория турнир от Световната лига. Родните национали се наложиха категорично над олимпийския шампион с 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:20). Мачът се проведе пред изпълнените трибуни в Двореца на културата и спорта във Варна.

Първият гейм започна равностойно. При 12:12, обаче България стигна 3 последователни точки, за да поведе с 15:12. „Лъвовете” увеличиха преднината си до 4 точки при  20:16. След видео повторение, бразилците успяха да намалят изоставането си до само 2 точки при 20:22. Веднага след това „селесао” стигна до една точка за 21:22. Последва прекъсване за нашите, след което с мощна атака се стигна до 23:21. Аут от сервиз на Цветан Соколов направи разликата отново само точка. Той обаче се реваншира със страхотна атака от задна линия за 24:22. Атака в аут на Локарели даде победата в гейма на България с 25:22.

Вторият гейм започна ударно за бразилците, които поведоха набързо с 5:1. След поисканото прекъсване от Пламен Константинов, България излезе преобразена и намали изоставането си до 5:7. Първото равенство дойде при 9:9, а веднага след това „лъвовете” направиха обрат до 10:9. Тройна блокада позволи на България да дръпне с 13:11. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:13. Авансът на „трикольорите” набъбна до 5 точки при 19:14. Бруно Резенде атакува в мрежата и България имаше гейм бол при 24:19. Ас на Виктор Йосифов затвори частта при 25:19.

Третият гейм отново започна с превес за бразилците, които поведоха с 5:3. Двоен блок срещу Цветан Соколов доведе до 6:3. Нашите успяха да намалят изоставането си при 5:6. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Бразилия. Нашите изравниха при 11:11. „Селесао” успя да дръпне с 2 точки и да поддържа аванса си до 17:15. Точна атака и единичен блок на Николай Николов, обаче изравниха резултата. Сервиз в аут и двоен блок на бразилците доведе до 21:19 за гостите. След прекъсване, взето от Пламен Константинов, България записа точка за 20:21. Последва забавяне заради проблеми с таблетите, нерви от нашия треньорски щаб и жълт картон. Блокада срещу Цветан Соколов пък даде аванс на Бразилия от 23:20. Атака в аут на Буяти намали преднината на гостите само на точка – 23:22. Те обаче стигнаха до геймбол при 24:22. Николай Николов с атака през центъра направи 23:24. Въпреки хубавия сервиз на Георги Братоев, Бразилия организира отлична атака и затвори гейма с 25:23.

Четвъртият гейм тръгна точка за точка, като никой не успя да се отскубне в резултата до 7:6 за Бразилия. Лошо посрещане в нашия отбор, обаче даде аванс на гостите при първото техническо прекъсване от 8:6. Бразилия увеличи аванса си при 10:7, но атака в аут на Лукарели намали изоставането ни до 9:10. Страховит сервиз на Цветан Соколов изравни резултата – 10:10. Чудесна единична блокада на Розалин Пенчев пък даде аванс на България – 11:10. Боржаш пристъпи триметровата линия и България поведе с 12:10. Грешка на Салпаров пък отново възстанови равенството при 12:12. Блок аут на Пенчев даде аванс от точка на България при второто техническо прекъсване – 16:15. Ас на Пенчев, с помощта на мрежата, грешка на Локарели и България дръпна с 3 точки – 18:15. Неразбирателство в атаката на Бразилия доведе до 19:15 в наша полза. Великолепен двоен блок на Соколов и Николов доведе 20:15. Ас на Пенчев и 21:15. Разликата се увеличи при 23:16. Бразилия записа 2 последователни точки до 18:23. Пламен Константинов взе прекъсване и след атака през центъра на Гоцев – 24:19. Сервиз в аут на Соколов намали преднината ни до 24:20. Мрежа на Буяти затвори мача за България, след победа в четвъртия гейм с 25:20.