3. България помете Холандия на старта на Евро 2017 по волейбол за юноши

България помете Холандия на старта на Евро 2017 по волейбол за юноши

Мачът премина през много обрати

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години започна с победа на Европейското първенство, което се провежда в турския град Коня.

В първия си мач от предварителна група А, „лъвчетата“ победиха Холандия с 3:1 (22:25, 30:28, 26:24, 25:12) след близо 105 минути игра и така започнаха по-най-добрия начин участието си на Евроволей 2017.

Мачът бе изключително оспорван и труден, като премина през много обрати. След като изпуснаха първия гейм, след това младите ни национали, водени от Драган Иванов показаха голям характер и воля за победа, като пребориха съперника в решителните моменти. В последната четвърта част тимът на България бе безапелационен, като поведе ударно с 12:3 и остави съперника на едва 12 точки.

Реализатор за победата на България бе Петър Петров с 23 точки. Самуил Вълчинов завърши с 18 точки за успеха.

В първия мач от група А тимът на Сърбия надигра Гърция с 3:1 гейма. В последната среща за деня от групата Турция играе с Финландия.
Във втория си мач от група А, отборът на България се изправя срещу Сърбия, а двубоят е на 4 юли от 14:00 ч.