3. България падна от Италия в първия мач от Мондиал 2018 (ВИДЕО)

България падна от Италия в първия мач от Мондиал 2018 (ВИДЕО)

Националките не успяха да се противопоставят на силните си съпернички

Волейболистките на България загубиха първия си мач от Група В на световното първенство за жени в Сапоро (Япония). Момичетата на Иван Петков не оказаха почти никаква съпротива на съперничките си от Италия и допуснаха поражение след 0:3 (15:25, 19:25, 22:25).

Срещата започна равностойно. Равенството се запази до 6:6. Италианките поведоха с 2 точки при първото техническо прекъсване - 8:6. Възпитаничките на Давиде Мацанти вдигнаха оборотите и дръпнаха с 10:6. Втората техническо прекъсване дойде при 8 точки аванс за “Скуадра адзура” - 16:8.

Водени от Мириам Сила и Паула Егону и отлично разпределена атака от Офелия Малинов италианките бързо стигнаха до 23:12. “Скуадра адзура” достигна до геймбол при 24:14. Капитанът на България Христина Русева върна една точка при 15:24. Единичен блок на Мириам Сила донесе успеха на Италия в първата част с 25:15.

Възпитаничките на Иван Петков поведоха с 4:2 в началото на втората част, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 в полза на националките ни. Италия изравни при 11:11 и веднага поведе след атака на Паула Егоно - 12:11.

Съперничките ни дръпнаха с 3 точки при второто техническо прекъсване – 16:13, а след това увеличиха аванса си на 18:13 и 20:15. Българките така и не намериха начин да противодействат на атаките на опонентките си и в крайна сметка загубиха и втория гейм с 19:25.

В третата част момичетата ни отново се опитаха да играят с „адзурите” като равен с равен, като в началото успяваха да се държат близо до италианките в резултата. Съперничките ни обаче не допуснаха изненада и не позволиха на националките ни да се върнат в мача и уверено спечелиха първия си мач на Мондиал 2018 след 25:22 в третия гейм и 3:0.

За превъзходството на италианките говори и статистиката за резултатност, която показва, че с най-много точки за българките е Нася Димитрова с 9 следвана от Гергана Димитров с 8 т. В тима на "адзурите" пък най-резултатна е Паола Егону с 18 т., а Мириам Сила добави още 17 т.