3. България обърна домакина Русия за първа победа в Световната лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

България обърна домакина Русия за първа победа в Световната лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лъвовете” спечелиха с тайбрек, макар да изоставаха с 0:2 в Казан

Българският национален отбор по волейбол постигна първа победа в тазгодишното издание на Световната лига, след като направи впечатляващ обрат срещу домакина Русия.

„Лъвовете” отстъпваха с 0:2 гейма и се бяха запътили към трето поредно поражение, но след това показаха характер и се наложиха с 3:2 след тайбрек.

Отделните части приключиха 21:25, 15:25, 25:22, 27:25 и 15:13.

Българите започнаха унило и без настроение първия гейм и загубиха с 21:25.

Ситуацията стана още по-неприятна за българския отбор във втората част, която загубиха на 15.

Когато се очертаваше нова загуба, момчетата на Пламен Константинов намериха сили да се върнат в мача и взеха третия гейм с 25:22.

След равностойна игра в четвъртия гейм в края българите отново бяха по-настойчиви и спечелиха с 27:25.

Силите бяха изравнени и в тайбрека, но силни изяви на Цветан Соколов в края донесоха успеха на България с 15:13.

Най-резултатен за успеха бе именно Соколов с 21 точки, а Розалин Пенчев добави 14.

За Русия Максим Жигалов заби 17, а с по дузина завършиха Егор Клюка и Денис Бирюков.

Така България завърши на трето място в първия турнир от Световната лига в Казан с 3 точки след 1 победа и 2 загуби.

Русия е на втора позиция с 4 точки със същия баланс, а на върха е Франция с 9 точки след три успеха в също толкова срещи.

Следващите мачове на "лъвовете" са от 9 до 11 юни във Варна.

Стартов състав на България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Теодор Тодоров, Николай Николов, Тодор Скримов, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.