3. България изпусна Франция (ВИДЕО+СНИМКИ)

България изпусна Франция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нашите допуснаха обрат от 2-0 и ще играят за бронза срещу Италия

България допусна злощастен обрат срещу Франция във втория полуфинал на Европейското първенство по волейбол, за да падне геройски с 2-3 от 2-0 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15) пред въодушевените 12 500 зрители в столичната зала „Арена Армеец”.

Французите показаха по-здрави нерви в решителните моменти, а техният ас Антонен Рузие разколеба българската блокада, която беше перфектна до ключовия трети гейм – 24:26.

Разплакан, отборът на Пламен Константинов се прибра в съблекалнята, а утре излиза срещу Италия в мач за бронзовите медали, които в исторически план сме печелили четири пъти (1955, 1981, 1983 и 2009).

Мачът България – Италия ще се проведе в неделя от 17:30 ч.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Както в предишните мачове, в първия гейм бяхме безапелационни – 25:18.

Във втория гейм при 16:12 за Франция записахме 8 точки срещу само 2 за французите, за да ги изравним и обърнем.

В третия гейм българите изоставаха в резултата, но пазеха крехка разликата. Въпреки това, се пречупиха за първи път във финалите на турнира. А французите въздъхнаха с облекчение след 26:24. Рузие ги задържа в мача.

Съперникът започна по-добре и четвъртия гейм, като държеше нелош аванс, но българите отново наваксаха изоставането си след страхотна блокада и няколко поредни точки на Тодор Алексиев. Франция показа по-здрави нерви накрая и изравни геймовете след 25:21.

В тайбрека България започна по-добре, но Рузие отново беше почти безупречен в атака и разколеба българската блокада. Французите излязоха леко напред и отново в края на гейма нанесоха своя удар за крайното 15:12 и 3-2 гейма.

Най-резултатен в мача беше въпросният Рузие с 30 точки. Тодор Алексиев записа 21 точки, а Владо Николов – 15. Теодор Тодоров беше най-добрият блокировач с 6 точки.

Франция за четвърти път е на финал, като досега няма злато. Тази година „петлите” спечелиха Световната лига, след като по пътя си ни победиха и във финала на дивизия Б във Варна.

По-рано днес Словения шокира Италия след 3-1 в първия полуфинал и за първи път в своята история се класира на финал.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 2-3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15)

Подробна статистика от мача вижте тук!

ПЪРВИ ГЕЙМ:

България набързо поведе с 2-0. Французите наваксаха бързо, но прекомерното самочувствие им играеше лоша шега, като бъркаха често. При 3-7 треньорът на „петлите” Лоран Тили поиска прекъсване, а първата техническа пауза дойде при 3-8. България допусна две точки в свой ущърб, но после Нгапет влезе в нашето поле и нашите направиха 9-5. Перфектна блокада на Тодоров направи разликата на 5 точки при 13-8. Блок-аут на Ники Пенчев и 15-9. Втората пауза дойде при 16-9 за България. Франция спечели важно видеоповторение за 13-17, но Владо Николов заби за 18-13. Тили поиска прекъсване при 13-19. Виктор Йосифов с крак спаси една топка, за да направим 20-13. Владо Николов показа, че е спортсмен и си призна, когато Франция оспори съдийско решение за 15-21. Въпреки напрежението в края, затворихме гейма с 25-18.

ВТОРИ ГЕЙМ: Вторият гейм започна оспорвано с лек превес за България. Франция обаче обърна резултата и се оттегли с преднина от три точки при първото техническо прекъсване (8-5). Пламен  Константинов поиска прекъсване при 6-10, за да посъветва своите момчета да започнат да мислят. Кевин Тили сбърка за 8-11. Започнахме да наваксваме постепенно, но Тодоров прати в мрежата от сервис за 10-13. Второто техническо прекъсване дойде при 16-12 за Франция. Наваксахме две точки след грешка на Нгапет, а при 15-16 треньорът на французите поиска прекъсване. България изравни при 17-17. След успешна блокада французите поискаха видеоповторение, оспорвайки пристъпване на Владо Николов, но останаха разочаровани - 19-18 за България. Ошашавените французи смениха Нгапет, а Теодор Тодоров отчая на мрежата по-високия Льо Ру за 21-18. Продължихме да държим три точки аванс. При 23-21 Пламен Константинов поиска прекъсване, за да разколебае финалния щурм на гостите. Владо Николов заби за 24-21, но пропуснахме първия сет пойнт заради докосване на мрежата. Напрегнато затворихме втория гейм с 25:22.

ТРЕТИ ГЕЙМ: Тодор Алексиев записа първата точка за България при 1-3. Франция водеше с 8-5 при първото техническо прекъсване. Феноменална блокада, гарнирана с успешна атака на Алексиев навакса изоставането ни на 7-8. Теодор Тодоров продължи с феноменалното си представяне на блок и българите изравниха при 10-10. Франция пак излезе напред, но оставахме съвсем близо до тях в този ключов гейм. Изключително оспорваният сет с лек превес за петлите продължи. Втората пауза дойде при 16:14 в тяхна полза. Ники  Пенчев сбърка при посрещането и Пламен Константинов поиска прекъсване при 16-19. Владислав Иванов направи невероятно спасяване, а Владо Николов спечели видеоповторение за 18-19. Французите пак дръпнаха с две точки. Германски служител не разреши Гибона да направи смяна при 20-22, за да изкара изхабилия много сили Мирослав Градинаров. А реферът показа жълт картон на треньора ни. Въпреки това, гостите пратиха в аут за 22-21. След прекъсване, поискано от Константинов, направихме 22-23. Братоев помогна за 23-23 на мрежата. Франция изпусна първия си сет-пойнт, но не и втория - 26-24.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ: Франция поведе с 3-0. Отново Алексиев записа първата точка за България. Досега в мача нашите имаха голямо предимство на блокада. Виктор Йосифов почувства умора, а първото техническо прекъсване дойде при 8-6 за Франция. Трима французи бяха на земята след дълго разиграване за 9-8, но гостите спечелиха видеоповторение за 10-8. Те дръпнаха с 4 точки, а публиката започна да освирква мощно съдиите. Второто техническо прекъсване дойде при 16-13 за Франция. Две атаки на Тодор Алексиев стопиха преднината на съперника - 15-16. Блокада срещу Рузие и 16-16. Геймът продължи точка за точка, като французите държаха крехък аванс. При 20-22 Пламен Константинов поиска прекъсване в опит да промени нещо. Флот сервис на Льо Гоф усложни ситуацията и Франция беше съвсем близо до изравняване в общия резултат при 24-20. Отново от втория опит гостите взеха и този гейм - 25-21.

ТАЙБРЕК: България поведе с 2-0, но Нгапет върна една за Франция. Георги Братоев беше небрежен, но видеоповторението ни спаси за 4-1. Техничен удар на Ники Пенчев и 5-3. Франция успя да изравни при 6-6. А Владо Николов прати в аут за 6-7. При 8-6 за Франция отборите размениха полетата. България спечели важно видеоповторение за 7-8. След толкова много успешни атаки Рузие сбърка и нашите изравниха при 9-9. Напрежението се покачваше все повече, тайбрекът продължи точка за точка. Пламен Константинов поиска прекъсване при 11-12. Нгапет спря атака на Владо Николов и 13-11 за Франция. Гибона поиска прекъсване при 12-14. Топка в аут класира Франция на финал - 15-12.