3. Александър Николов и отборът му със загуба в Шампионската лига

Александър Николов и отборът му със загуба в Шампионската лига

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) загубиха първия си мач от 1/4-финалите в най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини тим поведе, но допусна обрат като гост на турския Халкбанк (Анкара) с 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 21:25) в първата среща помежду им, играна тази вечер пред близо 5000 зрители в зала "Башкент". Втори съдия на двубоя беше българинът Константин Йовчев, отбелязва bgvolleyball.com.

Реваншът между двата тима е следващата сряда (15 март) от 21:30 часа българско време в Италия. Лубе трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна Халкбанк трябва да спечели само два гейма, за да продължи напред към полуфиналите на Шампионската лига.

Алекс Николов започна като титуляр за своя тим, но бе сменен още в първия гейм от Матиа Ботоло, а в следващите части влизаше за кратко като резерва и завърши с 1 точка от атака. Ботоло пък стана най-резултатен за Лубе с 14 точки (2 аса, 3 блокади). Иван Зайцев и Марлон Янт Ерера добавиха по 13 точки. За съперника американският национал Томас Джаешке реализира 22 точки (3 аса), нидерландският диагонал Нимир Абдел-Азиз пък се отчете с още 16 точки (2 аса).