2. - ЦСКА
  3. ЦСКА би Пирин с луд късмет при дублиращите отбори - 2:1

ЦСКА би Пирин с луд късмет при дублиращите отбори - 2:1

Вратарят Караджов с чудеса от храброст в Благоевград

Пирин претърпя първа загуба от началото на пролетния дял от  първенството при дублиращите групи. На своя стадион "Христо Ботев" пред около 500 зрители "орлетата" загубиха с 1:2 от ЦСКА.

Още в първата минута на двубоя домакините от Благоевград получиха право да изпълняват дузпа за игра с ръка на Павел Ковачев в наказателното поле. Стражът Иван Караджов обаче отрази удара на Краси Стоянов от бялата точка. В 12-ата минута обаче Караджов нямаше какво да направи след прехвърлящ удар на Веселин Стойков от границата на наказателното поле и извади топката от мрежата за 1-0. След гола футболистите на Пирин продължиха с натиска и това доведе до двойно подаване между Благой Наков и Николай Демиров в 34-ата минута, завършило с удар на последния. Топката срещна напречната греда и тупна на 60 сантиметра зад голлинията на Караджов. Реферът Пламен Божидаров обаче не видя  това и не отсъди гол в полза на Пирин.

До края на полувремето футболистите на Иван Стойчев изтърваха още две положения  пред вратата на Караджов. Първо Веселин Стойков засече центриране отдясно на Якимов, а в самият край на първата част Даниел Младенов от упор стреля в тялото на Караджов. За ЦСКА изравнителното попадение отбеляза Димитър Димитров. Той получи топката в малкия пеналт, финтира елегантно стража на домакините Ганев и прати топката в опрзанената врата за 1:1. През втората част на вратаря Веселин Генев му се наложи да избива опасен удар на Даниел Михайлов. В 62-ата минута Владислав Шумантов пък затруни максимално "червения страж" след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Точка на спора в мача можеше да сложи Богдан Стоянов в 86-ата минута, след като бе изведен на стрелкова позиция от Демиров, но и неговият удар бе отразен от капитана на ЦСКА Иван Караджов.

В последвалата атака обаче на "червените" Томи Костадинов засече центриране отдясно на Димитър Коларов и оформи крайното 2:1 в полза на столичани. Прави впечатление, че в състава на ЦСКА, воден от Адалберт Зафиров, не фигурираха имената на никой от по-известните футболисти на "армейците". Също така липсваше и любимецът на местната публика Херман Пиетробон.