2. - ЦСКА
  3. Левски спечели категорично „Вечното дерби” при юношите

Левски спечели категорично „Вечното дерби” при юношите

„Сините” разбиха връстниците си от ЦСКА с 4:1 в среща от 23-и кръг на първенството за подрастващи

Левски спечели "Вечното дерби" с ЦСКА в мач от 23-ия кръг на елитната юношеска група до 19 години. "Сините" надделяха с 4:1. Нападателят Тодор Чаворски се отличи с гол и три асистенции за успеха на Левски.

"Сините" играха по-добре от съперника си през първото полувреме, но стигнаха само до един гол, дело на Цветелин Тонев. Крилото на Левски получи топката от Чаворски в 43-ата минута, напредна по левия фланг и преодоля вратаря на съперника за 1:0 с удар в близкия ъгъл.

Гостите показаха пълния си потенциал през втората част и стигнаха до нови три гола. Цветелин Чунчуков даде аванс от два гола на "сините" с гол в 51-ата минута, а ЦСКА намали при бърза контраатака след час игра.

Само три минути по-късно обаче Левски възстанови аванса си, след като Христо Попадийн вкара прекрасен гол. Десният бек на "сините" получи топката от Чаворски по крилото и стреля, а тя се оплете в горния десен ъгъл на вратата на ЦСКА.

Чаворски вкара сам последния гол в 81-ата минута, когато беше точен от пряк-свободен удар от около 20 метра.

В класирането Левски е начело с 52 точки, а на второ място Славия с изоставане от шест точки и мач по-малко. Същият актив имат още Литекс и Чавдар (Етрополе).