2. Трета лига
  3. ОБЗОР: В мач на една врата Балкан пожали Оборище

ОБЗОР: В мач на една врата Балкан пожали Оборище

Марк-Емилио Папазов бележи за ЦСКА

В мач от 8-ми кръг за първенството на ЮЗ трета лига се срещнаха отборите на местния Балкан и Оборище Панагюрище, спечелен от домакините с 3:1. Момчетата на Иван Редовски започнаха своята доминация още от първата минута, когато Николай Миков пропусна да открие резултата. Вместо това в 21-ва минута гостите поведоха след гол на Константин Богданов. След това домакините пропуснаха куп чисти положения пред вратата на бившия страж на Балкан Калин Дончев.В края на първото полувреме при поредна атака на ботевградчани Павел Петков центрира удачно в наказателното поле та гостите и там с глава 20 годишния Йордан Дамянов направи безпомощен стража на гостите Калин Дончев за 1:1.

През втората част Николай Миков, Калоян Бонев и Иван Алексиев от ботевградския клуб направиха още фрапантни пропуски. Вратарят на гостите Калин Дончев пък спаси удар от бялата точка на Павел Петков. Капитанът на „Балкан” Емил Колев за пореден път поведе тима към победата. При една от многото атаки в 83-та минута се стигна до втора дузпа за „Балкан” за груб фаул срещу бързоногия Дейвид Йорданов. Емил Колев бе безапелационен и реализира за 2:1. В даденото 3 минутно продължение от главния съдия Станислав Апостолов Дейвид Йорданов изведе отлично Павел Петков и той оформи крайното 3:1 след бърза контраатака.

След края на срещата капитанът Емил Колев взе микрофона и благодари за подкрепата на привържениците на Балкан” Освен това каза, че посвещава победата за рождения ден на президента и треньор на клуба Иван Редовски.

„Можеше и с двуцифрен резултат да победим Оборище - обясни самият специалист. - Нашите футболисти се надпреварваха кой да греши пред противниковата врата, като най-фрапиращи бяха пропуските на Калоян Бонев, Николай Миков, Иван Алексиев и Павел Петков. Последният веднъж сгреши и от бялата точка и не успя да реализира първата отсъдена дузпа в наша полза от главния съдия Станислав Апостолов. Във вторник ни предстои много тежък мач за Купа България, в който ще домакинстваме на втородивизионния „Монтана” от едноименния град”.

В друг мач от кръга дублиращият отбор на Левски”взе столичното дерби със Славия със закономерно 2:0. Мачът започна с натиск на "сините". В 15-та минута главният съдия Николай Ангелов показа директен червен картон на вратаря на гостите Светослав Вуцов заради извършено нарушение извън наказателното поле срещу устремилия се Калоян Петков.

Втората част започна отново с натиск на домакините. Атаките се редяха една след друга пред вратата на гостите, но те се бяха затворили умело. В 71-ва минута при бърза атака по десния фланг на домакините Дейвид Михалев проби защитата на гостите, топката не бе избита добре от Мартин Георгиев и в добавката Борислав Рупанов едва не скъса мрежата за 1:0. Три минути преди края Александър Божилов довърши "белите".

В мач от 8-ми кръг за първенството на ЮЗ трета лига ОФК Костинброд допусна поражение с 0:4 от отбора на ЦСКА II. Срещата бе наблюдавана от над 100 зрители от трибуните на стадион „Георги Бенковски” при отлични метеорологични условия за футбол и отлично съдийство на Иван Донев, подпомаган от опитния Георги Стоянов и Златомир Ангелов.

Двубоят започна по кошмарен начин за домакините. В 16-та минута при контраатака от дясно на "червените", топката бе центрирана в наказателното поле на домакините от Илиян Антонов, където футболистна гостите я засече, но изстрелът му срещна страничната греда, топката се върна в добавката Марк-Емилио Папазов откри резултата за 0:1. В 42-ра минута гостите отбелязаха второ попадение в срещата. Негов автор отново бе Марк-Емилио Папазов след отлично центриране от фаул на Илиян Антонов.

През второто полувреме отново по-добрият отбор на терена бе този на армейците. Футболистите на домакините се втурнаха в търсенето на промяна на резултата, и бяха близо до него, когато след разбъркване в наказателното поле на червените, Борислав Будинов и Иван Вълчанов не успяха отблизо да огорчат вратаря на гостите Ивайло Неделчев. Така се стигна до 76-та минута, когато защитниците на домакините не реагираха адекватно на центрирането в наказателното им поле и Марк-Емилио Папазов направи резултата 0:3 и регистрира хеттрик в двубоя. Пет минути по-късно влезлият като резерва Жулиан Манолов получи отлично подаване и остана очи в очи със стража на гостите Ивайло Неделчев, но насочената от него топка се отклони от крака на Мартин Сотиров, и излезе в ъглов удар. В 86-та минута гостите стигнаха до четвърто попадение. То стана след ъглов удар в наказателното поле на домакините и Петко Панайотов се оказа най-съобразителен и простреля вратаря Валентин Галев за 0:4. В следващият ОФК „Костиндбор” гостува на „Витоша” Бистрица.

Нов провал на Свиленград, падна от Димитровград на "Колодрума"

Спартак Пловдив надви с 4:2 Ботев III

Пловдивското дерби в Югоизточната Трета лига получи излъчи категоричен победител