3. Жалко: Гришо отпадна на крачка от финала в Ротердам (ВИДЕО)

Жалко: Гришо отпадна на крачка от финала в Ротердам (ВИДЕО)

Рожденикът Де Минор този път спря българина

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Ротердам от сериите АТП 500 с награден фонд с награден фонд 2.29 милиона евро.

Българинът отстъпи след 4:6 и 3:6 пред рожденика Алекс де Минор, който взе реванш за поражението си от Гришо миналата година, когато празникът му бе развален със загуба именно от Димитров в Нидерландия, но на 1/4-финалите.

Този път обаче той се справи с първата ракета на България и се класира за финала след 84 минути игра.

Преди този мач Димитров постигна три победи в Ротердам. Той елиминира последователно Лоренцо Сонего от Италия, Мартон Фучович от Унгария и Александър Шевченко от Казахстан.

Така за втора поредна година Димитров отпада на полуфиналите в Ротердам. Това е една от любимите надпревари на българина, като той игра финал тук през 2018 година, когато загуби от Роджър Федерер.

И двата сета в полуфинала срещу Де Минор се развиха по идентичен начин с пробиви в първия гейм.

Димитров допусна пробив още в първия гейм на мача. При 1:2 Григор имаше два шанса за рибрейк, но не успя да се възползва. До края на сета нови пробиви нямаше и Де Минор спечели с 6:4.

Българинът бе пробит още в първия гейм на втората част. При 2:3 Димитров имаше точка за пробив, но отново не успя. Де Минор успя да направи още един пробив края на мача и триумфира с 6:3.

С достигането си до полуфиналите хасковлията заработи 200 точки за световната ранглиста и 114 490 евро от наградния фонд.

След двубоя започва втората полуфинална среща между номер 1 Яник Синер (Италия) и Талон Грийкспор (Нидерландия).

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена