3. Росица Денчева се класира за втория кръг, Илиян Радулов отпадна на US OPEN

Росица Денчева се класира за втория кръг, Илиян Радулов отпадна на US OPEN

Росица Денчева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Българката победи №49 в световната ранглиста Ариана Аназагасти-Пурсу от САЩ с 6:4, 6:1. Срещата продължи 63 минути.

Денчева доминираше почти през цялата част от двубоя. Роси поведе с 3:1 в първия сет, но допусна изравняване при 4:4. С пробив в десетия гейм българката спечели първата част с 6:4. Във втория сет Денчева даде само един гейм на американката.

За съжаление Илиян Радулов загуби в първия кръгпри юношите. Българинът отстъпи в равностоен мач с 6:7(3), 4:6 от №22 в световната ранглиста за юноши Рей Сакамото от Япония.

Утре има още две срещи с българско участие. Ива Иванова ще стартира срещу срещу участващата с „уайлд кард" №166 в света Виктория Осегуе. Елизара Янева започва срещу номер 57 в класацията за девойки Миа Слама от САЩ.

Алкарас мина без проблеми през първото изпитание в Шанхай

Шампионът от Пекинг победи с 6:2; 6:2 Джери Шанг

КАС входира жалбата на УАДА по случая Синер

Развитието около допинг скандала със световния номер 1 продължава

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин