3. Григор Димитров удари Бенето и е само на крачка от мач с великия Федерер

Григор Димитров удари Бенето и е само на крачка от мач с великия Федерер

Гришо спечели срещу французина след драма с три тайбрека, продължила 2 часа и 52 минути

Григор Димитров постигна драматична победа над Жулиен Бенето във втория кръг на турнира в Базел и е само на една победа от евентуална среща със световния лидер Роджър Федерер.

След маратонски двубой, продължил 2 часа и 52 минути, и три поредни тайбрека Гришо вдигна победоносно ръце при 7:6 (5), 6:7 (1), 7:6 (3) над номер 37 в света. В следващия кръг Димитров ще играе с победителя от мача между Николай Давиденко и Пол-Анри Матийо.

Първият сет не предложи драма. Гришо и Бенето печелеха сравнително лесно своите сервис геймове и трупаха актив. За цялата първа част се откри само една възможност за пробив пред Григор, но той не я използва. Логично се стигна до тайбрек, в който българинът поведе с 4:1, после допусна изравняване при 4:4, но не се притесни и взе сета.

Във втория сет Димитров проби в петия гейм за 3:2, но веднага допусна също да бъде пробит – 3:3. Пак се заредиха серия геймове за сервиращия и сетът влезе в тайбрек. Този път Гришо бе размазан от Бенето във важния тайбрек и загуби с 1:7 точки.

Дойде време за решителен трети сет. Гришо тръгна отлично с три поредни гейма на своята сметка. Французинът не се даде и на свой ред взе три поред за 3:3. Гришо водеше с 5:4, когато получи първи шанс да затвори мача, но Бенет удържа подаването си.

Този път бе ред на Гришо да накаже Бенето в третия тайбрек поред. Първата ракета на България се изстреля напред с 6:0 и с 6 мачбола вече нямаше как да сгреши.

Димитров затвори мача при 7:3 в тайбрека на третия сет и гледа смело напред към следващия си съперник в Базел – Давиденко или Матийо.

Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена